Polecamy

Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Nowy sezon czas zacząć!

Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Nowy sezon czas zacząć!

Witold Skrzydlewski: – Wszyscy czekamy w napięciu i obserwujemy prognozy pogody. Oczywiście czynimy wszystko, aby sobotni mecz się odbył. Mamy nadzieję, że w sobotę na Moto Arenie usłyszymy jeżdżące motocykle.

W piątek 8 kwietnia na Moto Arenie Łódź odbył się briefing prasowy z udziałem Honorowego Prezesa KŻ Orzeł Łódź Witolda Skrzydlewskiego oraz trenera KŻ Orzeł Łódź Adama Skórnickiego. Głównym tematem spotkania z dziennikarzami była nadchodząca inauguracja sezonu 2022 w rozgrywkach eWinner 1. Ligi. Domowy mecz KŻ Orzeł Łódź z ROW Rybnik został zaplanowany na sobotę, 9 kwietnia o godzinie 16.30 i jeżeli pogoda pozwoli, to w sobotnie popołudnie na łódzkiej Moto Arenie będzie można obejrzeć ciekawą rywalizację.

O sportowej stronie przygotowań do sobotniego meczu z ROW Rybnik wypowiedział się trener Adam Skórnicki.

– Jako zespół jesteśmy przygotowani do tego meczu. Co prawda w ostatnich paru dniach pogoda pokrzyżowała nam plany. Nasi zawodnicy, którzy startują w Anglii mieli odwołane spotkania. Można zatem powiedzieć, że zabrakło nam dwóch treningów do perfekcyjnego przygotowania. Na tym etapie rozgrywek w porównaniu do naszych przeciwników nie stoimy na straconej pozycji. Pewność siebie powinna być po naszej stronie. Jeżeli tylko pogoda pozwoli, pokażemy jak ciężko pracowaliśmy na naszą formę.

Szkoleniowiec Orła Łódź potwierdził również skład drużyny, który został przedstawiony w środę.

– Zaczniemy z Bradym Kurtzem na dziewiątce. Luke Becker z numerem dziesiątym wystąpi dopiero w czwartym wyścigu. Dalsze pozycje na liście zajmują Niels Kristian Iversen, dla którego będzie to debiut w naszej drużynie, Marcin Nowak, Norbert Kościuch, Mateusz Dul oraz Aleksander Grygolec. Z szesnastką w składzie będzie również junior – Nikodem Bartoch – oznajmił Adam Skórnicki.

Witold Skrzydlewski, honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź przypomniał również o specjalnej promocji dla obywateli Ukrainy, których wojna zmusiła do opuszczenia ojczyzny.

– Na najbliższy mecz sektor D jest bezpłatnie udostępniony dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli do Polski. Ze względu na swoją sytuację nie są w stanie wydać kilkudziesięciu złotych na bilet na mecz żużlowy, czemu nie ma się co dziwić. Zawodnicy również będą zbiera pieniądze, za które kupimy najpotrzebniejsze rzeczy dla ukraińskich żołnierzy – przekazał Witold Skrzydlewski.

Warto dodać, że przed startem sezonu 2022 do grona Sponsorów i Partnerów KŻ Orzeł Łódź dołączyły firmy Elbud oraz Blachy Pruszyński.

– Do Klubu dołączają nowi sponsorzy, którzy widzą w nas potencjał. W zeszłym sezonie znak Orła Łódź w mediach pojawił się około 68 milionów razy. To naprawdę bardzo dobry wynik, który przedstawiły badania zrealizowane przez Instytut Monitorowania Mediów oraz firmę Pentagon Research. Żużel jest w rankingu popularności dyscyplin sportowych w Polsce na piątym miejscu. Nie możemy się porównywać z piłką nożną, ale jesteśmy dość wysoko – zakończył Witold Skrzydlewski.

Od sezonu 2022 sprzedaż biletów na mecze odbywa się w dni powszednie oraz w dniu meczu na stadionie w kwiaciarni H. Skrzydlewska, a także w dni meczowe w dodatkowo otwartych kasach przy obiekcie. Bilety można nabywać także za pośrednictwem systemu sprzedaży kupbilet.pl. Szczegóły na www.orzel.lodz.pl.