Miejsca

Orzeł Łódź. Klub wielkich możliwości

Orzeł Łódź. Klub wielkich możliwości

Klub Żużlowy Orzeł Łódź to jeden z niewielu łódzkich klubów sportowych, który może się pochwalić wyjątkowym potencjałem marketingowym. Wartość ekspozycji marek sponsorów i partnerów Orła Łódź w trakcie sezonu 2022 wyniosła aż 20 mln 400 tysięcy złotych i jest to wzrost o blisko 100 procent w stosunku do poprzedniego sezonu!

 

Badania wykonane przez Instytut Monitorowania Mediów oraz firmę Pentagon Research, która specjalizuje się w badaniach z zakresu marketingu sportowego oraz efektywności sponsoringu sportu po raz kolejny potwierdzają, że Orzeł Łódź posiada bardzo duży potencjał w działaniach marketingowych. Dane dotyczą tylko kilku miesięcy związanych z sezonem 2022.

– Współpracujemy z Klubem Żużlowym Orzeł Łódź już kolejny sezon i za każdym razem wykonane przez nas badania wyraźnie pokazują, że żużel w Łodzi rozwija się i jest dyscypliną atrakcyjną dla sponsorów i partnerów angażujących się w sponsoring klubu – mówi Adam Pawlukiewicz z firmy Pentagon Research.

Żużel wśród najpopularniejszych dyscyplin w Polsce

Warto podkreślić, że w porównaniu z poprzednim sezonem wzrost wartości ekspozycji marek związanych z Orłem Łódź wyniósł blisko sto procent więcej niż w rozgrywkach 2021. Klub na co dzień mocno pracuje na to, aby tak było i ma świadomość, że w obecnych czasach działania sportowe idą w parze z marketingiem i sponsoringiem.

Rezultat przeprowadzonych badań wartości mediowej kolejny raz pokazuje, że wyścigi na żużlu cieszą się w Polsce wyjątkową popularnością. Żużel znalazł się w czołowej piątce zestawienia TOP 20 dyscyplin w Polsce, co daje ogromne możliwości marketingowe, a Klub Żużlowy Orzeł Łódź potrafi to wykorzystać. Jak choćby we wrześniu minionego roku podczas Meczu Narodów, kiedy na trybunach zasiadło prawie 10 tysięcy kibiców. Dużym zainteresowaniem fanów cieszyły się też pojedynki łódzkiej drużyny w fazie play-off oraz jedna z rund Speedway Euro Championship.

Rozwój klubu można również zauważyć poprzez zwiększone zainteresowanie ze strony przedstawicieli biznesu z Łodzi i województwa, którzy coraz chętniej nawiązują współpracę z klubem. Przyciągają ich liczne miejsca reklamowe dostępne na całym stadionie i właśnie to, że klub dba o swoich sponsorów. Ten potencjał wzrasta, a nowy sezon zapowiada się emocjonująco.

Potencjał marketingowy w górę aż o 100 procent!

Wartość ekspozycji marek sponsorów i partnerów Orła Łódź w trakcie kilku miesięcy sezonu 2022 wyniosła aż 20 mln 400 tys. zł. To o blisko 100 procent więcej niż w rozgrywkach w poprzednim sezonie. Łącznie od 2020 roku potencjał marketingowy Klubu wzrósł o 12 mln zł.

Kwoty podane w badaniach przeprowadzonych przez firmę Pentagon Research stanowią wartość reklamową miejsca i czasu poświęconego marce. Wynika z nich, że marki sponsorów Orła Łódź eksponowane były aż 135 tysięcy razy w formie graficznej, na przykład na ubraniach i kevlarach zawodników, a także w relacjach telewizyjnych, artykułach prasowych i publikacjach w mediach społecznościowych. Śmiało zatem można mówić, że drużyna występująca obecnie w 1. Lidze Żużlowej pod nazwą H.SKRZYDLEWSKA Orzeł Łódź posiada bardzo duży potencjał w działaniach marketingowych, który z roku na rok się zwiększa.

Informacje o łódzkim klubie dotarły do 100 milionów odbiorców!

Innymi ważnymi wartościami potwierdzającymi wysoką wartość marketingową Orła Łódź są ekwiwalent reklamowy AVE oraz wartość dotarcia do odbiorców. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego dla kluby Orzeł Łódź przez Instytut Monitorowania Mediów wartość reklamowa przekazów związanych i bezpośrednio dotyczących Orła Łódź w 2022 roku wyniosła ponad 75 milionów złotych! Z kolei informacje związane z klubem dotarły do ponad 100 milionów odbiorców i w 99 procentach budziły pozytywnie lub neutralne emocje!

– Zawsze powtarzam, że warto się reklamować na stadionie Orła Łódź i wykorzystywać do promocji klub, zawodników i zawody żużlowe. Badania tylko potwierdzają korzyści, jakie mają sponsorzy i partnerzy klubu. Wynika z nich też, że z roku na rok klub rozwija się na każdej płaszczyźnie, a każdego sponsora traktujemy bardzo profesjonalnie. Dlatego zachęcam firmy do wspierania łódzkiego żużla i wspólnego przeżywania sportowych emocji na stadionie Orła – mówi Witold Skrzydlewski, Honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź.

Orzeł Business Club zaprasza!

Prawie stuprocentowy wzrost wartości ekspozycji partnerów Orła, w porównaniu do poprzedniego sezonu, bardzo cieszy głównego sponsora klubu, którym jest Rodzina Skrzydlewskich. To właśnie dzięki ich środkom przekazywanym co rok na speedway, łodzianie mogą oglądać wyścigi drużyny reprezentującej jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Czarny sport z poziomu trybun oglądają tysiące kibiców, a dzięki transmisjom telewizyjnym przekaz trafia do setek tysięcy odbiorców – potencjalnych klientów firm.

Jak zapewnia Witold Skrzydlewski, każdy przedsiębiorca, który skorzysta z możliwości reklamowych oferowanych przez klub, jest w stanie znaleźć korzystne dla siebie rozwiązania dopasowane do planowanego budżetu, a pakiety reklamowe są przygotowywany indywidualnie na podstawie oczekiwań potencjalnych partnerów.

Jedna z podstawowych zasad marketingu głosi, że sport jest jednym z najlepszych sposobów reklamowania produktów i usług. Dlaczego? Ponieważ jest to skuteczny sposób szybkiego dotarcia do wielu odbiorców, którzy nie tylko poznają markę, ale co najistotniejsze zaczynają się z nią identyfikować. Dlatego atrakcyjność marketingowa Orła Łódź przekłada się na zainteresowanie ze strony przedstawicieli biznesu z Łodzi i województwa. Grono sponsorów oraz partnerów należących do Orzeł Business Club ciągle się powiększa. Firmy chętne do współpracy z klubem mogą na co dzień zgłaszać się pod adresem mailowym: biznes@orzel.lodz.pl, a oferta reklamowa dostępna jest na www.orzel.lodz.pl oraz w mediach społecznościowych klubu.

 

Mecz Narodów w Poniedziałek Wielkanocny!

Zapoczątkowana w 2018 roku inicjatywa Meczu Narodów jest formą uczczenia pamięci założycielki firmy H. Skrzydlewska, czyli partnera strategicznego Klubu Żużlowego Orzeł Łódź. To Helena Skrzydlewska podjęła osiemnaście lat temu decyzję o zaangażowaniu środków finansowych na wsparcie czarnego sportu w naszym mieście i utworzenia Klubu Żużlowego Orzeł Łódź! Przez pięć edycji Mecz Narodów kończył w Łodzi sezon żużlowy. W tym roku zdecydowano, aby od niego sezon rozpocząć. Uroczyste inauguracja sezonu 2023 nastąpi 10 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny.

 

Klub Żużlowy Orzeł Łódź

Łódź, ul. 6 sierpnia 71
tel. +48 888 653 777
e-mail: kontakt@orzel.lodz.pl
www.orzel.lodz.pl