Raporty

OFF! Spotkajmy się tu

OFF! Spotkajmy się tu

OFF Piotrkowska Center – to miejsce, które przepełnione jest twórczą atmosferą pracowni artystycznych, modowych i smakami z całego świata.

 

To tutaj przychodzimy coś zjeść, porozmawiać o biznesach przy dobrej kawie, ubrać się w coś oryginalnego, skorzystać z warsztatów kulinarnych, wynająć ciekawe miejsce na kameralne spotkania czy też sesję fotograficzną, zadbać o nowoczesne i minimalistyczne zaproszenia ślubne, czy papeterię okolicznościową i biznesową.

Off Piotrkowska Center usytuowana jest w miejscu dawnej przędzalni Franciszka Ramischa. Od 1999 r. budynki fabryczne były wykorzystywane przez różne firmy. Wielu DJ-ów zaczynało swoją przygodę z muzyką klubową, głównie techno w kultowym klubie New Alcatraz. Były bary orientalne i drobni handlarze. Z plastikowych talerzy u „Chińczyka” gołębie wyjadały resztki, a miejsce zaczynało coraz bardziej podupadać. Wszystko zaczęło się zmieniać pod koniec 2011 roku. Firma OPG Property Professionals, która była właścicielem tego terenu, uruchomiła projekt OFF Piotrkowska Center. To właśnie wtedy miejsce dawnej fabryki Franciszka Ramischa zyskało nowe życie.

Dziś chcemy przybliżyć kilka miejsc, jakie możecie znaleźć obecnie na OFF Piotrkowska. Poznajcie z nami projektantkę Patrycję Plesiak, markę Razem Po Prostu, Dzieńdobry, Tusz Obok, Drukarnię Skład Wina & Chleba, Book & Cook, i Lofft.