Polecamy

New CreATIVE trails, czyli o gospodarce i prawie wlasności

New CreATIVE trails, czyli o gospodarce i prawie wlasności

W ramach projektu „New CreATIVE trails” zaplanowane zostały dwa webinary poświęcone gospodarce w obiegu zamkniętym i prawu własności. Pierwszy odbędzie się 26 listopada br., a drugi 31 listopada br. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Zapisy są bezpłatne.


New CreATIVE trails” to międzynarodowy projekt, który wspiera działalność młodych projektantów mody. Jednym z towarzyszących projektowi są dwa webinary. Pierwszy „Gospodarka w obiegu zamkniętym” odbędzie się 26 listopada br. Poprowadzi go Ola Bąkowska, a jako prelegenci wystąpią Gwen Cunningham i Hilde van Duijn. Ich wystąpienia poświęcone będą strategii projektowania kołowego i kompromisów oraz wyzwań związanych z utylizacją odzieży i potencjalnych rozwiązań obiegowych.
Drugim „Prawo własności”, który odbędzie się 31 listopada br., na zaproszenie Doroty Stępniak udział wezmą prawnicy Maxi Bohn i Konrad Gliściński. Ten webinar ma dotyczyć praw własności intelektualnej, od pomysłu po produkcję i sprzedaż.
W obu wydarzeniach można wziąć udział po wcześniejszej rejestracji (link do rejestracji). Każdy z webinarów zacznie się o 15.00 i potrwa do 17.00. Udział jest bezpłatny.

Plan webinarów:

Temat: Gospodarka (sektor mody) w obiegu zamkniętym
Termin: 26 listopada 2020, godz. 15.00-17.00
Link do rejestracji: http://acte.net/events/circular-economy-and-circular-design/
Treść: Jak tworzyć przemysł odzieżowy i tekstylny, w którym nie ma odpadów? Prezentacja strategii, studiów przypadku i konkretnych rozwiązań, a także ramy, narzędzia i metodologia obiegu zamkniętego obiegu zamkniętego w przemyśle tekstylnym.
Moderator: Ola Bakowska – manager projektu Circle Economy w programie Textiles.
Goście: Gwen Cunningham – manager programu włókienniczego w Circle Economy oraz Hilde van Duijn – manager projektu Interreg NWE Fibersort, ponad 12 lat pracowała jako konsultantka ds. strategii i polityki.

 

Temat: Prawo własności intelektualnej w sektorze mody
Termin: 30 listopada 2020, godz. 15.00-17.00
Link do rejestracji: http://acte.net/events/intellectual-property-rights/
Treść: Prawo własności intelektualnej, od pomysłu po produkcję i sprzedaż, czyli jak chronić pomysły, w jaki sposób wyznaczyć realne i komercyjne cele, mając wiedzę na temat prawa własności.
Moderator: Dorota Stępniak – kuratorka i event manager w branżach kreatywnych
Goście: Maxi Bohn – konsultantka i doradca w zakresie mody dla marek zrównoważonych oraz Konrad Gliściński, radca prawny, konsultant ds. marek modowych.