Wydarzenia

Nowy dach nad głowami podopiecznych Fundacji Gajusz

Nowy dach nad głowami podopiecznych Fundacji Gajusz

Po roku od zakończenia zbiórki, mali podopieczni Gajusza są już bezpieczni. Dzięki wsparciu przyjaciół fundacji – firm BUDOMAL, PGI i PROGRESSIVO, cała akcja zakończyła się pełnym sukcesem. BUDOMAL wyremontował zapadający się dach, zaś Polska Grupa Instalacyjna zainstalowała panele fotowoltaiczne na nowym dachu.

Fundacja Gajusz od wielu lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Kiedy ponad rok temu do firm BUDOMAL, PGI i PROGRESSIVO dotarła informacja, że dach Gajusza jest w opłakanym stanie – role się odwróciły i szybko zorganizowano pomoc dla fundacji. W nagłośnienie akcji, w której do zebrania było 450.000 zł, włączyła się Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, influencerki – Siostry ADiHD, czyli Milena i Ilona Krawczyńskie oraz dziennikarz Zygmunt Chajzer. W zaledwie 3 tygodnie, dzięki ponad 20.000 darczyńców, udało się zebrać całą sumę.

Podczas prac budowlanych, za które odpowiedzialna była firma BUDOMAL, przeprowadzono gruntowny remont dachu. Na minioną zimę, kiedy toczyły się formalności, został on zabezpieczony, a w tym roku BUDOMAL w pełni go wyremontował. Z kolei Polska Grupa Instalacyjna sfinansowała i zainstalowała panele fotowoltaiczne, które obniżą koszty codziennego funkcjonowania fundacji.
21.09.2022 w siedzibie Gajusza odbyła się konferencja prasowa podsumowująca całą inicjatywę. Wzięli w niej udział Pani Prezydent Hanna Zdanowska, zarząd Fundacji Gajusz, a także inicjatorzy i jednocześnie mecenasi akcji: Rafał Leśniak, prezes BUDOMAL, Monika Zachary, wiceprezeska Polskiej Grupy Instalacyjnej oraz Mateusz Lipski, prezes agencji PROGRESSIVO, odpowiedzialnej za komunikację i PR przedsięwzięcia.

Z tego miejsca w imieniu Fundacji Gajusz dziękujemy wszystkim darczyńcom, Pani Prezydent Hannie Zdanowskiej, Siostrom ADiHD oraz Zygmuntowi Chajzerowi. Wielkie inicjatywy, wymagają wielkich serc. Z nimi muszą się powieść.

INICJATORZY I PARTNERZY:
https://www.budomal.com.pl/
www.pgi-oze.pl

HOME