Polecamy

Nowoczesność, czyli jakie łazienki i kuchnie w 2021 roku?

Nowoczesność, czyli jakie łazienki i kuchnie w 2021 roku?

Nie tylko kolory, materiały i style będą decydowały o tym, jak w 2021 roku będą wyglądać nasze łazienki i kuchnie. W tym zakresie sporo do powiedzenia będzie miała technologia i urządzenia, których używamy na co dzień.

Każdy czas ma swoją modę, również modę obowiązującą w zakresie aranżacji wnętrz. Inaczej nasze mieszkania wyglądały 10 lat temu, inaczej dzisiaj, a jeszcze inaczej będzie w najbliższej przyszłości. Duże zmiany czekają aranżacje łazienek i kuchni, miejsc, w których codziennie spędzamy sporo czasu. No właśnie, jaką aranżację będziemy w tym przypadku uznawać za udaną? Projektanci i analitycy trendów właśnie, szukają nowych ścieżek i odkryć, ale głos ma przeszłość, technologie i nowoczesne urządzenia!

Zamiast łazienki, salon kąpielowy

– Wielkie zmiany czekają nasze łazienki, które już dziś coraz częściej nazywa się salonami kąpielowymi – mówi Dorota Kasznicka, projektantka wnętrz, właścicielka studia DKStyl. – Sterylne pomieszczenia, w których dba się o higienę zastępują aranżacje pełne kolorów, wyjątkowych mebli, dywanów i urządzeń o zaskakującym designie. Toaleta myjąca, która świeci, sama się czyści i działa na pilota. Dzięki niej, nie trzeba już instalować bidetów, ponieważ w jednym urządzeniu są dwie funkcjonalności.

To tylko przedsmak dzisiejszych możliwości i osiągnięć. Z pewnością ciekawym detalem, które zagoszczą w łazienkach, będą coraz bardziej powszechne umywalki z żywicy poliestrowej z kolekcji Antonio Lupi. Z czarną armaturą stworzą duet doskonały, chociaż wachlarz możliwości jest już o wiele większy. Jak chociażby ze słuchawkami prysznicowymi w 11 kolorach Rainshower SmartActive z technologią Grohe SmartTip.

– Grzejniki w łazience coraz częściej stają się formą dekoracji i wyrażenia oryginalnego stylu – podkreśla Dorota Kasznicka. – Uzupełnione na przykład o funkcją dystrybutora zapachów, jak w nietypowym modelu Zero Antrax Kalmar, z minimalistycznym wzornictwem i maksymalnym komfortem, którego potrzebujemy w życiu coraz więcej. Dzięki temu małe chwile relaksu, to z braku czasu, jedyne momenty wytchnienia.

W kuchni inne okapy i baterie

Również w kuchniach czekają nowe rozwiązania. Na przykład bateria kuchenne z nową funkcją filtrowanie wody. Wkład filtrujący jest w nich montowany pod zlewem, zapewnia czystą i smaczną wodę. Przykładem jest bateria Mungo Kfa Armatura albo model Evol-S Volume Blanco Comitor, które precyzyjnie odmierzą potrzebną ilość wody, co jest jednocześnie praktyczną i oszczędną funkcją.

Innym ważnym elementem wyposażenia kuchni są płyty grzewcze z wbudowaną wagą. To innowacja i nowoczesność o jakiej nie myśleliśmy dotychczas. Za przykład takiej płyty niech posłuży Nikola Tesla Libra.

Zmian w wyglądzie i funkcjonalności doczekały się także okapy kuchenne. Dziś może to być okrągła lampa, wyglądająca jak żyrandol lub okap sufitowy w minimalistycznej i subtelnej formie firmy Toflesz. Szczytem elegancji są okapy Wizard firmy Ciarko Design, wykonane zgodnie z najnowszą technologią i wbudowane w płytę indukcyjną czy okapy Spazio, przypominające półkę na kwiaty i zioła.