Bez kategorii

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Nowe inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

12 decyzji o wsparciu inwestycji odebrali dzisiaj przedsiębiorcy podczas uroczystości w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy dzięki temu zainwestują 1,2 mld zł i utworzą około 350 miejsc pracy.

– To ogromny sukces i efekt zmian, jakie wprowadziła Nowa ustawa o wspieraniu nowych inwestycji – podkreśla Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A. – Ustawa dała szansę na włączenie do Strefy małych firm z niewielkim nakładem inwestycyjnym. Wśród 12 wydanych decyzji – 9 nie byłoby możliwych, gdyby obowiązywały stare zasady. Warto dodać, że wśród dzisiejszych decyzji większość (aż 8)  została odebrana przez polskie firmy.

Inwestorzy to przedstawiciele 7 branż: metalowej (Impexmetal, Haering, Bukpol), mechanicznej (GG Tech), produkcji opakowań (Artfol), farmaceutycznej (Aflofarm), elektrycznej (Platinet), włókienniczej (Linpol), produkcji tworzyw sztucznych (Sirmax, K-Flex Polska).

 

Firmy, które otrzymają decyzję o wsparciu:

Aflofarm jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych producentów leków w Polsce, W ramach projektu planowana jest rozbudowa zakładów produkcyjnych w Ksawerowie i Pabianicach oraz budowa magazynu centralnego.

Haering Polska – siedzibą Spółki jest Piotrków Trybunalski, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład niemieckiej grupy kapitałowej HÄRING.

Sirmax firma specjalizuje się w rozwiązaniach materiałowych, z których korzystają klienci m.in. z branży motoryzacyjnej, meblarskiej, a także sektor urządzeń AGD. Zakład produkcyjny w Kutnie to jedna z 9 inwestycji włoskiej grupy Sirmax.

Bukpol – rodzinna firma zajmująca się  precyzyjną obróbką skrawania. Zlokalizowana w Bukowcu pod Łodzią. W ramach nowej inwestycji Bukpol planuje dalszy rozwój infrastruktury produkcyjnej o m.in. tokarki i frezarki CNC, szlifierkę.

Impexmetal jest głównym w Polsce producentem wyrobów z metali nieżelaznych. Strategicznym zakładem w ramach grupy Impexmetal jest Aluminium Konin.

Platinet – międzynarodowa firma z branży elektroniki użytkowej, nośników danych, technologii bezprzewodowych, urządzeń mobilnych i akcesoriów komputerowych.

K-Flex Polska – firma specjalizująca się w produkcji materiałów ze spienionego kauczuku. Rozwiązania izolacyjne mają zastosowanie w sektorze budownictwa, transportu, przemysłu. Spółka działa również na terenie  USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Chinach, Egipcie, Malezji, Dubaju i Indiach.

ARTFOL  czołowy producent opakowań foliowych, torebek, worków oraz folii strech maszynowej i ręcznej służącej do owijania palet.

GG TECH POLSKA  narzędziownia z branży mechanicznej. Oferuje inżynieryjne rozwiązania dla przemysłu, zabezpieczenie linii technologicznych w niezbędne części zamienne do maszyn produkcyjnych.

PPHU LINPOL przedsiębiorstwo z branży włókienniczej, produkcji sznurka do zniczy i świec. Siedziba firmy mieści się w Pawłówku k. Pabianic.

 

Wręczenia zezwoleń w liczbach:

12 nowych decyzji o wsparciu dla 8 nowych inwestorów oraz 4 reinwestycje.

Inwestorzy to 8 firm polskich i 4 zagraniczne,

9 przedsiębiorstw z woj. łódzkiego, 2 z mazowieckiego, 1 z Wielkopolski.

Łączna suma nakładów inwestycyjnych dla nowych inwestycji 1200 270 295 PLN