Kultura

Noce bez gwiazd – nowy singiel Izy Połońskiej

Noce bez gwiazd – nowy singiel Izy Połońskiej

Czas na nowe piosenki, z nowymi tekstami i z nową muzyką. Śpiewam bardzo dużo klasyki polskiej piosenki, teraz pragnę wejść z czymś zupełnie nowym, „uszytym” na moją miarę. Ta piosenka jest dokładnie taka jak ja, w tym momencie życia sensualna i spokojna, ufająca w lepsze jutro i w miłość – o piosence opowiada Iza Połońska.

 

Warstwa dźwiękowa została nagrana w całości przez Witka Cisło w jego domowym Studio, natomiast partię wokalu Iza nagrała w legendarnym studio Varius Manx, czyli u Pawła Marciniaka w Łodzi. Za mix i master odpowiedzialny jest legendarny realizator Leszek Kamiński. Tekst napisała tekst Magdalena Wojtalewicz, a muzykę skomponował Witold Cisło. Za produkcję utworu odpowiada POŁOŃSKA ART.

O artystce

Iza Połońska to wyjątkowo wszechstronna piosenkarka,  śpiewająca  od  klasyki po jazz, trener głosu, ambasador Fundacji Instytutu Ericksonowskiego, doktor sztuk muzycznych. Twórczyni i propagatorka własnej metody szkoleniowej.

Do wyjątkowych zalicza współpracę z Janem Młynarskim, Zbigniewem Zamachowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Anną Dymną. Ostatnie 5 lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi z projektami POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE.

Wydała 2 płyty solowe: PEJZAŻ BEZ CIEBIE (Dux 2019) i SING! OSIECKA (Soliton 2021). Występowała na większości europejskich scen koncertowych oraz m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie.

Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami, przygotowując aktorów do spektakli. Prowadzi szkolenia z ludźmi biznesu, pomagając pozbyć się tremy w trakcie wystąpień publicznych oraz szkoli dzieci zarówno muzycznie, jak i dodając ich głosom siłę i pewność siebie.