Ludzie

Nigdy nie będziemy już grube

Nigdy nie będziemy już grube

Przez lata borykały się z nadwagą. Pewnego dnia powiedziały dość. Obie zrzuciły w sumie ponad 60 kilogramów. Od roku pomagają kobietom borykającym się z tym samym problemem. Elżbieta Błaszczyk i Aneta Bryszewska prowadzą STUDIO Figura Łódź Radogoszcz.


– Poznałyśmy życie osoby grubej i chudej. Otyłość zabierała nam dosłownie wszystko. W momencie, kiedy się odchudziłyśmy wszystko zmieniło się na lepsze. Odzyskałyśmy naszą kobiecość. Teraz chociażby kupowanie ubrań to czysta przyjemność. Kiedyś musiałyśmy brać, to co po prostu pasowało, teraz to co nam się podoba – mówi uśmiechając się Elżbieta Błaszczyk. Aneta i Elżbieta mają zupełnie inne charaktery, ale jedną niezwykle istotną cechę wspólną – pogodę ducha. Zawsze uśmiechnięte, szczere i pozytywnie nastawione do ludzi stworzyły miejsce niezwykle przyjazne kobietom.

Gdy tylko przekracza się próg Studia Figura, mieszczącego się na łódzkim Radogoszczu, nabiera się przekonania, że tutaj na pewno uda się zrealizować wymarzony cel – sylwetkę jakiej pozazdroszczą nam inne kobiety. A jak im samym udało się dojść do wymarzonej figury? Dzięki determinacji i świadomości. – Kluczem jest nasza głowa, nasze nastawienie. Mnie się całe życie wydawało, że chciałam być szczupła.

Jak nam się wydaje, że chcemy, to nic nie osiągniemy, musi nadejść ten moment, kiedy naprawdę chcesz. I ja tę datę do dzisiaj pamiętam, 14 lutego 2014 – wspomina Aneta Bryszewska. Aneta wychodząc za mąż ważyła niespełna 60 kilogramów, potem szybko pojawiały się dzieci, w sumie troje, w pierwszej ciąży przytyła ponad 30 kilogramów i nie zgubiła, po półtora roku była w kolejnej ciąży. – Właściwie całe moje dorosłe życie się odchudzam, oczywiście na temat diet najlepiej wiedziałam wszystko wtedy, kiedy byłam najgrubsza, kiedy ważyłam prawie 100 kilogramów, ale nic nie robiłam tłumacząc się brakiem czasu, co oczywiście było nieprawdą, bo miałam czas, żeby leżeć przed telewizorem na kanapie. Po urodzeniu trzeciego dziecka doszłam do ekstremum. I choć cały czas wmawiałam sobie, że dobrze się czuję ze sobą, tak naprawdę ta moja otyłość to był mój największy kompleks – wspomina Aneta Bryszewska. – 14 lutego 2014 byłam na imprezie i tam poznałam historię dziewczyny, której udało się schudnąć 65 kilogramów. I wtedy do mnie dotarło, coś się przełamało, zrozumiałam, że muszę coś zrobić z moją otyłością. Do maja schudłam 25 kilogramów, ale nie ukrywam, że przyczyniła się do tego też choroba.

Potem wyjechała nad morze i znowu trochę przytyła, ale we wrześniu powiedziała dość, zakochała się w fitnessie, siłowni, zdrowym stylu życia i zgubiła ponad 40 kilogramów. Od dwóch lat trzyma stałą wagę około 60 kilogramów. Kocha aktywne życie, chodzi w tych samych szortach, co córka, a z synem bez skrępowania gra w koszykówkę.

Elżbiecie przez całe życie wydawało się, że jest szczupła, że źle nie wygląda, a waga to po prostu skutek uboczny zbyt grubych kości. – Pewnego razu z Anetą oglądałyśmy zdjęcia, ona była już szczupła, a ja nadal gruba. Pomyślałam, że skoro ona może, to ja też. Wyznaczyłam sobie cel i od września do grudnia schudłam 23 kilogramy. Odchudzałam się z konceptem Studia Figura. I po tej mojej przemianie pomyślałam, że może warto pomagać innym kobietom – wspomina Elżbieta Błaszczyk.

Pomysł szybko podchwyciła Aneta. W ciągu dwóch miesięcy udało im się stworzyć własne Studio Figura. Działają zaledwie rok, a mają już wykupionych ponad 500 stałych abonamentów. Każda klientka traktowana jest tu indywidualnie, zgodnie z jej oczekiwaniami i możliwościami, także finansowymi, dobierany jest właściwy program. – Paniom, które stronią od ćwiczeń tak jak ja, proponujemy odpowiedni zestaw zabiegów, m.in. drenaż limfatyczny czy elektrostymulacje. Dla tych, które lubią ruch, jak Aneta, mamy Swan Shaper, czy Vacu Shaper – wyjaśnia Elżbieta Błaszczyk.

– Zachowanie sylwetki, wymaga żelaznej konsekwencji. I pamiętajmy, że musi tu rządzić nasza głowa. Jeśli codziennie pozwolimy sobie na sięganie po ciastka, to musimy mieć świadomość, że za miesiąc nie zmieścimy się już w ubrania rozmiaru 36. Ta świadomość przychodzi z czasem, kiedy w końcu zdamy sobie sprawę z tego, ile mamy do stracenia – mówi Aneta Bryszewska. Aneta i Elżbieta mają mocne postanowienie w życiu: nigdy nie będą już grube! Dlatego tak chętnie pomagają innym kobietom osiągnąć wymarzony cel.

 

 

STUDIO Figura
Łódź Radogoszcz – wyjątkowe
miejsce stworzone przez kobiety dla kobiet.

Tutaj:

  • zrzucisz zbędne kilogramy
  • ujędrnisz ciało
  • pozbędziesz się cellulitu
  • zrelaksujesz i odprężysz
  • będziesz cieszyć się nową figurą bez
    efektu jo-jo.

To miejsce dla Pań w każdym wieku
i z różnymi problemami, ale z jednym celem –potrzebą zmiany czegoś
w sobie, tak by w końcu poczuć się lepiej w swoim
ciele.

Każdy już od  otrzymuje
fachową i kompleksową pomoc dopasowaną do
indywidualnych potrzeb.

STUDIO Figura
ul. Jeziorna 25, Łódź – Radgoszcz
tel.: 697 514 234
e-mail: sflodz@wp.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek:
7.00-22.00; sobota:9.00 – 16.00