Miejsca

Niciarniana zapewnia dobry wypoczynek i komfortowy sen

Niciarniana zapewnia dobry wypoczynek i komfortowy sen

Wygodne, funkcjonalne i doskonale się prezentujące, takie powinny być współczesne meble wypoczynkowe. W poszukiwaniu tych wymarzonych wybraliśmy się do centrum meblowego Niciarniana, największego centrum snu i wypoczynku w Łodzi, w którym przekonaliśmy się, że naprawdę każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. I na dodatek spotka przemiłą obsługę, która udzieli odpowiedzi na każde pytanie oraz pomoże w podjęciu właściwej decyzji.

Wydawałoby się, że wybór mebli wypoczynkowych jest sprawą dość prostą. Siadamy, przeglądamy w Internecie róże oferty, dobieramy kolorystkę, tak by pasowała do wnętrza, potem wybieramy się do sklepu stacjonarnego, by sprawdzić, czy naprawdę są takie wspaniałe, jak nam się wydaje.

Wybieramy tkaninę

Zaglądamy do centrum meblowego Niciarniana, w którym to znajdziemy kilka sklepów mających w swojej ofercie meble wypoczynkowe. I nagle okazuje się, że nasz wymarzony znaleziony w Internecie już wcale nie jest taki idealny. Dlaczego? Ponieważ przemiła pani z obsługi jednego ze sklepów uświadamia nam, że by dobrać odpowiedni zestaw wypoczynkowy powinniśmy odpowiedzieć sobie na parę pytań.

– Przede wszystkim, do jakich celów ma on służyć, jakich ma być rozmiarów, by nie zajął całego salonu, czy ma być w nim wyrazistym akcentem, czy stapiać się z kolorystyką ścian, z czego ma być wykonany – tłumaczy pani Anna z salonu Swalen Swarzędz.

Faktycznie dopiero teraz uświadomiliśmy sobie, że nawet nie zastanowiliśmy się jakich gabarytów ma być zestaw do naszego salonu i z czego wykonane ma być obicie. Wiedzieliśmy jedynie, że z tkaniny, ale nie mieliśmy pojęcia, że jest tyle rodzajów do wyboru.

– Tkanin obiciowych jest naprawdę wiele, mogą być miękkie i bardzo przyjemne w dotyku, niemal otulające, można zdecydować się na obicie z włókien naturalnych, na przykład wełny, bawełny czy jedwabiu oraz z materiałów sztucznych. Wiele osób wybiera sofy pokryte włóknami naturalnymi, które trudniej się pielęgnuje. Przy doborze tkanin pytamy też klientów, czy mają w domu zwierzęta, czy są małe dzieci. W tym przypadku przyda się coś, z czego z łatwością usuniemy sierść i brudne plamy – mówi pan Maciej z salonu Meble+.

Odpowiadamy na pytania

No to tkaninę udało nam się w końcu wybrać. Teraz czas na określenie funkcji i w tym przypadku trzeba znaleźć odpowiedzi na konkretne pytania. Podstawowe brzmią: czego oczekujemy od sofy i foteli, do czego będziemy je wykorzystywać? Czy często przyjmujemy gości? Czy sofa, a może fotel będą również służyć do spania?

– Od tego, jak brzmią odpowiedzi na te pytania, powinien zależeć ostateczny wybór. W przypadku otwartego domu, do którego bardzo często zapraszamy znajomych, odpowiedni będzie narożnik, który zapewni komfort i wygodę. Jeżeli zaś będzie grać również rolę łóżka, ważne jest, by miał funkcję spania i by jego rozłożenie nie sprawiało trudności. Dobrze też, gdy ma pojemnik na pościel. Przydatne mogą okazać się również zagłówki i podłokietniki, które mają duże znaczenie dla komfortu użytkowania – wyjaśnia pani Kornelia z Livingroomu.

Chyba znaleźliśmy w końcu odpowiedni zestaw wypoczynkowy, duży, wygodny, w dopasowanym kolorze.

– Jesteście państwo przekonani, że ma on odpowiedni rozmiar. Nigdy nie należy kupować mebla „na oko”. Pamiętajmy, że służyć nam będzie przez kilka lat, więc decyzji nie warto podejmować zbyt pochopnie, pod wpływem emocji. Proszę dokładnie wszystko zmierzyć i wówczas dopasujemy odpowiedni rozmiar – radzi pani Anna z salonu Swalen Swarzędz.

Sprawdzamy wymiary

Nie pozostaje nam nic innego, jak wrócić do domu, dobrze wszystko wymierzyć i upewnić się, że nasz wymarzony zestaw wypoczynkowy będzie pasował idealnie.

– Rzadko się zdarza, żeby klienci kupili meble wypoczynkowe podczas pierwszej wizyty w salonie. Najpierw muszą się rozejrzeć, zobaczyć, podotykać tkaniny, pomierzyć. Czasami sprawdzić, co oferuje konkurencja. I dopiero jak już nabiorą pewności, że chcą dokonać u nas zakupów, wracają po ten wymarzony wypoczynek – mówi pan Maciej z salonu Meble+.

O rany, zupełnie zapomnieliśmy o cenie, a przecież mamy określony budżet.

– Cena oczywiście jest bardzo ważna, ale zauważamy, że klienci coraz bardziej stawiają na jakość wykonania i serwis w zakresie sprzedaży, jak i działań posprzedażowych. Istotną rolę odgrywa także to, czy produkcja danego mebla odbywa się z poszanowaniem środowiska – opowiada pani Anna z salonu Swalen Swarzędz.

A może jeszcze kupimy łóżko

To jak już jesteśmy w największym centrum snu i wypoczynku w Łodzi, to może wybierzemy od razu wygodne łóżko, stare przydałoby się wymienić. Od czego zaczniemy, chyba od materaca, wszak to on decyduje o komforcie naszego snu. Nauczeni już zdobytym w centrum doświadczeniem wiemy, że zanim dokonamy wyboru, musimy znaleźć odpowiedzi na pytania: jaki będzie ten nasz idealny materac – sprężynowy, piankowy, z wkładem lateksowym, a może z kokosa, twardy czy miękki.

– Właściwie dobrany materac to taki, na którym ciało nie zapada się i jest prawidłowo podparte. Dopasowany powinien być także do naszej wagi. Dla osób o delikatnej budowie ciała, przeznaczone są materace miękkie. Natomiast osoby o cięższej budowie, powinny zdecydować się na materace twardsze. Warto też zwrócić uwagę, w jakiej pozycji zasypiamy. Osoby, które śpią na boku lub plecach, odczują większy komfort na materacu miękkim, osobom śpiącym głównie na plecach, będzie wygodniej na materacu twardym – wyjaśnia pani Anna.

Wybór odpowiedniego materaca, to jednak trudne zadanie, super, że od razu znaleźliśmy ten odpowiedni. Co prawda nie mieliśmy w planach taki go zakupu, ale nie możemy się oprzeć. Na razie włożymy go do starego stelaża łóżka, a jak wrócimy po zestaw wypoczynkowy, kupimy ten zielony. Czy możemy od razu go zamówić?

– Nie ma najmniejszego problemu – odpowiada pani Anna.

Tekst Ola i Damian
Zdjęcia Justyna Tomczak

Centrum Meblowe Niciarniana
Łódź, al. Piłsudskiego 153
Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota 10-20, w niedziele handlowe 10-18.