Biznes

NEW IRON: czas na wielki finał!

NEW IRON: czas na wielki finał!

Struga 22. NEW IRON. Gotowy. Telegram takiej treści można by nadać w świat, gdybyśmy je jeszcze wysyłali. O zakończeniu budowy prestiżowego apartamentowca w samym sercu Łodzi rozmawiamy  z Piotrem Leśniakiem, CEO w Bona Fide Development, która realizuje tę inwestycję.

 

Inwestycja przy Struga 22 dobiega końca. Już niebawem całość NEW IRON zostanie oddana do użytku. Kiedy wprowadzą się lokatorzy?

Inwestycja zbliża się ku szczęśliwemu finałowi. Pozostały do wykonania drobne prace wykończenie na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz oraz generalne sprzątanie przed oddaniem apartamentów ich właścicielom. A kiedy się oni do nich wprowadzą, to już ich indywidualne decyzje. Najpierw będą musieli je odpowiednio urządzić, bowiem lokale oddajemy w stanie deweloperskim.

Podziwiać już można wizualizację jednego z nich, najdroższego z apartamentów znajdujących się w NEW IRON, trzypoziomowego z własnym tarasem. Czy będzie to mieszkanie, czy właściciele zdecydowali się na inną funkcję dla niego?

Prestiżowy apartament, zajmujący dwieście dwadzieścia metrów kwadratowych i znajdujący się na trzech ostatnich kondygnacjach zaoblonej wieży w szczycie budynku, właściciele zdecydowali się przeznaczyć na najbardziej prestiżowe biuro w Łodzi. Projekt robi imponujące wrażenie, luksus biurowych wnętrz przenika się z domowym klimatem. To idealne miejsce dla firmy ceniącej jakość przestrzeni, w której się pracuje.

Prestiżowe biuro to jedna z możliwości wykorzystania apartamentów w NEW IRON, ale chyba zdecydowana większość przyszłych lokatorów chce w nich po prostu zamieszkać?

Nie narzucamy przyszłym lokatorom funkcji, jaką pełnić mają zakupione przez nich apartamenty. To ich indywidualne decyzje, ale wiemy, że zdecydowana większość chce w nich zamieszkać. Na pewno jednym z lokatorów będzie architekt Marcin Tomaszewski, którego pracownia Reform Architekt zaprojektowała NEW IRON. To chyba najlepsza z możliwych rekomendacji dla osób, które rozważają zakup apartamentu w tej jednej z pierwszych inwestycji deweloperskich klasy premium w Łodzi.

 

To świetna wiadomość. Oznacza, że przy budowie zrealizowano zalecenia architekta zapewne w stu procentach, na niczym nie oszczędzając i nie ma żadnych niedoróbek. Mam rację, czy się mylę?

Ma pani całkowitą rację. W inwestycjach klasy premium nie ma miejsca na oszczędności. Projekt zaprezentowany na wizualizacjach musi odpowiadać temu, co klient widzi w rzeczywistości. I tak jest w przypadku NEW IRON, gdzie wykorzystaliśmy materiały i rozwiązania, których nie znajdziemy w tradycyjnym budownictwie mieszkaniowym. Niezwykle efektowne jest wykończenie elewacji dalekie od powszechnie obowiązujących w budownictwie standardów. Ramy dzielące elewacje budynku na mniejsze przestrzenie oraz elementy dekoracyjne w postaci pionowych pilastrów wystających przed elewację budynku wykończone zostały kamieniem w kolorze grafitowym, konkretnie spiekami kwarcowymi. W przestrzeniach pomiędzy oknami znajdują się elementy dekoracyjne wykonane z metalu. Dodatkowo elewację zdobią pionowe wystające pilastry, w których ukryto ledowe podświetlenia. I co ważne, w budynku zamontowano duże okna aluminiowe od topowego producenta w Polsce. Wszystko w standardzie premium. Te zaoblone w przeszklonej wieży na szczycie budynku dostarczyły nam nie lada problemów, bowiem bardzo trudno było znaleźć firmę, która zechce je wykonać. Udało nam się znaleźć polskiego producenta z województwa łódzkiego, który wykonał je dla nas. Nie było to tanie rozwiązanie, pochłonęło ponad połowę wszystkich środków wydatkowanych na okna w budynku, ale trud się opłacił, budynek prezentuje się perfekcyjnie, a widok z tych okien jest rewelacyjny.

Budynek, który teraz praktycznie w całej okazałości możemy już podziwiać na co dzień, faktycznie wzbudza duże zainteresowanie, co widać, chociażby po liczbie zdjęć pojawiającej się w social mediach. Pana zdaniem NEW IRON stał się już jednym z nowych symboli Łodzi?

Jestem przekonany, że tak, o czym już wielokrotnie mówiłem. Dumny jestem z tego, że NEW IRON jest jednym z nowych symboli Łodzi, co zapewne w dużej mierze zawdzięcza nietypowej bryle kształtem przypominającej podstawę żelazka. Mam nadzieję, że zbiegiem czasu stanie się tak samo sławny, jak Flatiron Building w Nowym Jorku, który obecnie adaptowany jest na apartamenty. Przez wiele lat był to obiekt, w którym znajdowały się biura.

Zatrzymujący się przy NEW IRON przechodnie myślą, że tu też będą biura.

Będą jeśli tak o tym zdecydują przyszli lokatorzy, ale wspominałem już o tym, że na razie większość deklaruję, że tu zamieszka lub będzie wynajmować przygotowane mieszkanie.

Czy są jeszcze jakieś wolne apartamenty do kupienia?

Decyzji o zakupie apartamentów premium z wielu względów nie podejmuje się z dnia na dzień. I my to doskonale rozumiemy. Bywa więc, że lokal może być przez dłuższy czas zarezerwowany, ale do finalnej transakcji nie dochodzi. To nie jest mieszkanie pierwszej potrzeby. Osoby zainteresowane zakupem apartamentu klasy premium zazwyczaj starannie badają rynek nieruchomości, aby znaleźć najlepszą ofertę. Oglądają wiele nieruchomości, porównują ceny i analizują różne czynniki, takie jak lokalizacja, jakość budowy czy dostępność udogodnień. Zakup apartamentu klasy premium często wiąże się z długoterminowymi korzyściami, takimi jak inwestycja w nieruchomość o potencjalnie rosnącej wartości, prestiżowa lokalizacja czy wysoki standard życia. W związku z tym kupujący mogą chcieć dokładnie przemyśleć swoje decyzje i być pewni, że wybierają najlepszą opcję. Ci, co już kupili, dokładnie przeanalizowali wszystkie czynniki. A w ofercie mamy nadal jeszcze kilka apartamentów o zróżnicowanych metrażach, także w przeszklonej wieży. Jestem przekonany, że i one w krótkim czasie po oddaniu całej inwestycji szybko znajdą właścicieli.

Czego oczywiście życzę, ale co może jeszcze przekonać potencjalnych klientów do zakupu apartamentu w NEW IRON?

Przede wszystkim styl życia w pięciogwiazdkowym standardzie opierający się na komforcie na wielu płaszczyznach. Komforcie wynikającym z lokalizacji budynku, w samym centrum miasta, zapewniającym łatwy dostęp do wielu ważnych instytucji, jak i miejsc, w których można miło spędzić czas z przyjaciółmi. Komforcie płynącym z wielu odpowiednio dobranych parametrów samego budynku, jak wysokość apartamentów sięgająca trzech metrów, przemyślanych układów czy też efektownych przeszkleń w części z nich. Komforcie, na który składają się takie czynniki, jak kameralność – w budynku znajduje się jedynie trzydzieści siedem apartamentów, bezpieczeństwo czy w końcu współistnienie w paralelnej społeczności mieszkańców.

I to powinno wystarczyć?

Jak przystało na budynek klasy premium, na parterze znajduje się także duże lobby z przestronnym, niezwykle eleganckim miejscem dla osoby pełniącej funkcję concierge, która służyć będzie mieszkańcom wsparciem w różnych sprawach. Na dachu budynku wydzielono część tarasu do spędzania wspólnie czasu. O tym, w jaki sposób zostanie ona zagospodarowana, zdecydują przyszli mieszkańcy. Dolny poziom, w którym znajduje się lobby, wyłożyliśmy kamieniem i eleganckim drewnem, zresztą te elementy pojawiają się na każdej kondygnacji klatki schodowej. W podziemnym parkingu zainstalowano ładowarki do aut elektrycznych, jest też funkcjonalna rowerownia. Obiekt jest oczywiście monitorowany, a w każdym z apartamentów zainstalowano systemy inteligentnego domu, klimatyzację i systemy do ogrzewania podłogowego w łazienkach. Oferujemy więcej niż tylko apartamenty. NEW IRON to doskonały styl życia. Bezpieczeństwo, komfort i elegancja łączą się tutaj w harmonijną całość, tworząc idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie wyjątkowość. Udogodnienia w pięciogwiazdkowym standardzie sprawią, że codzienne życie stanie się luksusowym doświadczeniem.

Brzmi naprawdę kusząco! Czy oferta skierowana jest tylko do mieszkańców województwa łódzkiego?

A dlaczego mielibyśmy się do nich tylko ograniczać. Dzwonią do nas ludzie z całej Polski, a także z zagranicy. Jeden z obcokrajowców nabył już apartament w NEW IRON, z Łodzią wiążą go biznesowe interesy i bywa tu bardzo często. Proszę zwrócić uwagę, jak w ostatnich latach zmieniła się Łódź, staje się naprawdę świetnym miejscem do inwestowania w nieruchomości tego typu. Po pierwsze ze względu na dogodną lokalizację w sercu Polski, z ringiem autostrad w każdym kierunku. Po drugie jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, z niezwykle bogatą historią miasta czterech kultur. Po trzecie władze miasta dbają o to, aby nie brakowało tu wielu atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Po czwarte w Łodzi działa wiele międzynarodowych korporacji z doskonałą kadrą menedżerką, która nawet jak przyjeżdża do miasta na kilka miesięcy, to przecież musi gdzieś mieszkać. Dlaczego nie w NEW IRON, najbardziej charakterystycznym budynku w sercu miasta. Taki służbowy apartament można wykorzystać na wiele sposób, nie tylko mieszkaniowych, mogą się w nim także odbywać kameralne spotkania biznesowe. W nieruchomości premium inwestuje coraz więcej  Polaków. Mamy sporą grupę osób, które osiągnęły sukces w biznesie międzynarodowym, IT, medycynie i nauce, co przekłada się też na znacznie wyższe przychody. Oni dużo podróżują po świecie, przyglądają się różnym rozwiązaniom, interesują się ekologią, chcą zadbać o przyszłość swoich dzieci, więc szukają nieruchomości spełniających wymagania nowoczesnego świata i będących równolegle wizytówką krajową ich sukcesu. Taka nieruchomość jak NEW IRON jest też świetną lokatą kapitału. Mieszkania premium, w przeciwieństwie do lokali z segmentu popularnego, są odporne zarówno na rynkowy kryzys, jak i na upływ czasu. Zyskują na wartości co najmniej dziesięć procent rocznie.

NEW IRON to pierwsza inwestycja Bona Fide Development w Łodzi. Od razu zyskała status kultowego budynku. Czy planujecie kolejne inwestycje w Łodzi?

Rozważamy taką możliwość.

 

Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcia Paweł Keler

Biuro:
Łódź, ul. Tymienieckiego 30a
e-mail: sprzedaz@newiron.pl
tel. 664 144 146
Adres inwestycji:
Łódź, ul. Struga 22

www.newiron.pl