Polecamy

Naturalny kosmetyk w prezencie

Naturalny kosmetyk w prezencie

Boom na składniki roślinne w kosmetykach trwa w najlepsze, co więcej producenci wciąż poszukują nowych zastosowań surowców botanicznych w produktach, tak aby zaspokoić coraz większe wymagania konsumentów, jak również wyróżnić się spośród niezliczonej ilości asortymentu. Przykładem na efektywne zastosowanie ekstraktów i olejów roślinnych w połączeniu z witaminami jest nowa marka Redvital, której właścicielem jest APN Cosmetics.

Dzięki nowoczesnym metodom badawczym można obecnie dokładnie poznać składniki surowców roślinnych oraz ich działanie na skórę, a metody przetwarzania i przygotowania roślin do użycia w produktach gotowych pozwalają na szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym.

Rośliny kosmetyczne i APN Cosmetics

Do produkcji kosmetyków naturalnych wy­korzystuje się surowce roślinne pochodzące zarówno z bogatej w lecznicze rośliny Polski, jak i z najdalszych egzotycznych zakątków świata. Pożądane są rośliny kosmetyczne zasobne  w składniki aktywne takie jak: witaminy, mikro- i makroelementy, białka, flawonoidy, fosfolipidy oraz naturalne antyoksydanty i konserwanty.

Przykładem na efektywne zastosowanie ekstraktów i olejów roślinnych w połączeniu z witaminami jest nowa marka Redvital, bazująca na wysokiej zawartości ekstraktu z borówki amerykańskiej. W skład serii o właściwościach antyoksydacyjnych wchodzą: krem na dzień i na noc, serum odmładzające, emulsja do mycia twarzy, szyi i dekoltu oraz olejek do demakijażu. Właścicielem marki jest łódzka firma APN Cosmetics, polski producent kosmetyków na zlecenie.

Seria Redvital

Nowa seria Redvital to innowacyjne połączenie  wysokiej zawartości ekstraktu z borówki z witaminą D3. Unikalna, stabilna formuła witaminy Aqua-D3 zastosowana w serii usprawnia odnowę biologiczną naskórka i zwiększa jego napięcie. Warto wspomnieć, iż innowacyjność takiego połączenia składników aktywnych w linii Redvital potwierdzona jest opinią Łódzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Dodatkowo produkty z tej serii wzbogacone zostały witaminą E, witaminą C i kwasem hialuronowym.

Taka bomba witamin i antyoksydantów zamknięta w formulacji to rzadkość na rynku, długo pracowaliśmy w naszym laboratorium nad unikalną recepturą i udało nam się opracować skuteczne i bezpieczne kosmetyki, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez kobiety. Antyoksydacyjne serum do twarzy, szyi i dekoltu  już stało się bestsellerem, ponieważ efekty jego działania można zauważyć po tygodniu stosowania.

Dodatkowo dzięki silnemu działaniu przeciwutleniaczy i witaminy D3 linia Redvital wpasowuje się w trend „anti-pollution”, czyli chroni naszą skórę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczonego powietrza, smogiem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Witaminy wzmacniają i dodają energii zmęczonej, pozbawionej blasku cerze.

Seria polecana jest do każdej cery, szczególnie takiej, której brakuje witalności, wymagającej wygładzenia, poprawy kolorytu i ogólnego wzmocnienia. Nie zawiera parabenów, silikonów, sztucznych barwników, olejów mineralnych, donorów formaldehydu.