Polecamy

Natalia Gryglewska Miss Polonia 2020

Natalia Gryglewska Miss Polonia 2020

To było prawdziwe święto Kobiet! 8 marca w łódzkim Teatrze Wielkim odbyła się gala finałowa Miss Polonia 2020. O tytuł najpiękniejszej Polki i bursztynową koronę walczyło dziewiętnaście finalistek wyłonionych spośród setki kandydatek w półfinale konkursu.

Bursztynową koronę i tytuł Miss Polonia 2020 otrzymała Natalia Gryglewska z Częstochowy! 22-latka mierząca 173 centymetry w ubiegłym roku ukończyła dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Jej największą pasją są podróże! Natalia otrzymała nagrody o wartości powyżej 60 tysięcy złotych i prawo do reprezentowania Polski w konkursie Miss World. I Wicemiss została Klaudia Wonatowska, a tytuł II Wicemiss Polonia 2020 otrzymała Faustyna Wespińska.

Uroczystą galę prowadzili Karolina Bielawska, Miss Polonia 2019 i Conrado Moreno, którzy zadbali o gorącą atmosferę. W gronie jury, pod batutą dyrektor konkursu Jagody Piątek-Włodarczyk, znaleźli się: Aleksandra Stajszczak, Magdalena Pieczonka, Tomasz Ciachorowski, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel, Agata Biernat, Mariusz Kałamaga i Sylwia Romaniuk.

Wśród pretendentek do tytułu najpiękniejszej Polki znalazły się studentki i absolwentki m.in. prawa, marketingu, kosmetologii, pasjonatki sportu, jogi, zdrowego żywienia, fanki sportów motorowych i dalekich podróży.

W pierwszym pokazie kandydatki do tytułu Miss Polonia zaprezentowały się w wieczorowych sukniach z kolekcji Sylwii Romaniuk. O muzyczną oprawę zadbał Marcin Sójka, zwycięzca 9.edycji „Voice of Poland”. Kolejny pokaz zdecydowanie podgrzał atmosferę w łódzkim teatrze. Finalistki wystąpiły w kostiumach marki Gabbiano, tunikach marki Pareo&Juliet oraz czółenkach marki Lovet.

Zanim ogłoszono pierwszy werdykt, podczas którego wybrano 10 półfinalistek, przyznano indywidualne nagrody. Miss Delia Cosmetics została Klaudia Wonatowska. Tytuł Miss Gorsenia i Miss Piękna z przesłaniem otrzymała Weronika Domagalska, a Miss Collibre została Aleksandra Mróz. Tytuł Miss Publiczności i zarazem złoty bilet do półfinału zdobyła Jessica Guzek. Do półfinału dostały się również Amelia Trochimczuk, Faustyna Wespińska, Klaudia Wonatowska, Dominika Oleszko, Weronika Domagalska, Natalia Gryglewska, Klaudia Plesiak, Natalia Tarasiuk i Roksana Karolak.

W kolejnym pokazie panie wystąpiły w pokazie ekskluzywnej bielizny marki Gorsenia, a po emocjach związanych z półfinałem, kandydatki ponownie pojawiły się na wybiegu, tym razem w ślubnej odsłonie sukien z atelier Sylwii Romaniuk. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy Karolina Bielawska i Conrado Moreno wyczytywali nazwiska finałowej piątki. Do kolejnego etapu przeszły Jessica Guzek, Roksana Karolak, Klaudia Wonatowska, Natalia Gryglewska i Faustyna Wespińska.