Wydarzenia

Nasze kulturalne propozycje na długi weekend

Nasze kulturalne propozycje na długi weekend

Zastanawiasz się, jak spędzić nadchodzący długi weekend w Łodzi? Mamy dla Ciebie kilka świetnych propozycji! Sprawdź, gdzie się wybrać w Łodzi w najbliższy weekend, aby maksymalnie wykorzystać wolny czas.

Przed nami długi weekend, który rozpocznie się 30 maja i potrwa do 2 czerwca, z okazji corocznych obchodów Bożego Ciała przypadających w czwartek. To doskonała okazja, by w pełni wykorzystać wolne dni i odkryć atrakcje, które oferuje Łódź.

30 maja

Teatr Powszechny w Łodzi wystawi dwa wyjątkowe spektakle: „Wracaj” i „Biedermannowie”. Tego samego dnia, Pub Keja zaprasza na koncert „Ireland meets India”, który zaprezentuje nowy projekt w stylu fusion folk, łączący tradycyjną muzykę irlandzką z elementami muzyki orientalnej.

31 maja

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza na wyjątkowy wieczór improwizacji. Scena Impro zagra cztery zaimprowizowane spektakle, w tym: „IMPRO Shoty!” – dynamiczny i zróżnicowany spektakl, składający się z krótkich gier improwizowanych; „A niech to miłość!” – improwizowaną, pełnometrażową komedię romantyczną; „Romans z mordercą” – improwizowaną komedię kryminalną oraz „Paleta singli” – komedię improwizowaną.

1 i 2 czerwca

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na kolejną odsłonę komediowego cyklu „Dobra zmiana” zarówno 1, jak i 2 czerwca.

W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprezentowany zostanie spektakl „Carmen”, inspirowany nowelą Prospera Mériméego i operą Georgesa Bizeta, który eksploruje granice między seksualnością a seksualizacją.

W Sali Koncertowej Filharmonii odbędzie się koncert „Pop Opera – od opery do musicalu”. W tym wyjątkowym wydarzeniu muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a popularne piosenki zostaną wykonane w stylu operowym, tworząc niezwykłe połączenie gatunków.

Nie przegap okazji, by w pełni cieszyć się długim weekendem w Łodzi! Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem teatru, muzyki czy improwizacji, na pewno znajdziesz coś dla siebie.