Monopolis

Muzyczne i filmowe lato pod palmami w Monopolis

Muzyczne i filmowe lato pod palmami w Monopolis

W tym roku Monopolis przygotowało wyjątkową serię wydarzeń. W każdy czwartek po zmroku wyjątkowe kino plenerowe, a w soboty śródziemnomorski klimat z muzyką na żywo w wykonaniu najlepszych muzyków. W roli głównej kultura, pyszne kolacje, a na przystawkę orzeźwiające drinki. W najbliższą sobotę nastąpi otwarcie strefy Sunset Chillout w Amfiteatrze. Tropikalne palmy, ciepłe wieczory i najlepsze polskie sety DJ’ów to okazja do świętowania i wspólnego spędzania czasu, któremu mówimy: lato, trwaj!

 

Lato w Monopolis to połączenie 3w1: filmowych czwartków, sobót z muzyką na żywo i długiej listy dań podlanych szlachetnym winem i orzeźwiającym drinkiem. Na klientów i klientki czekają miłe wieczory w towarzystwie kultury i dobrych smaków. Partnerem lata w Monopolis jest firma Clariant.

Lato w Monopolis to celebracja słonecznej atmosfery, to wakacyjny slow life w najlepszym wydaniu. Chcemy zrobić w sercu Łodzi przyjazną enklawę relaksu, na którą złożą się: plenerowe seanse, spokojna muzyka i odświeżone menu restauracji. Chcemy, żeby Monopolis stało się miejscem spotkań i pierwszym wyborem na udany, letni wieczór z kulturą w tle – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako.

MONOkino z Clariant w Amfiteatrze

W tym roku Amfiteatr Monopolis zamienia się w cinema paradiso.. Od końca czerwca do początku września, w każdy czwartek odbędzie się 13 seansów plenerowych. W repertuarze znajdą się klasyki światowego kina, ale też niszowe kino gatunkowe dla wszystkich chcących odkryć coś spoza planety Hollywood. Pierwszym emitowanym filmem będzie Parasite, który w 2020 roku zdobył aż 6 Oscarów. Na kinomanów i kinomaniaczki, którzy zgłodnieją czekać szefowie kuchni Monopolisowych restauracji La Mia Fabbrica, oraz specjalna strefa z drinkami przygotowana przez Mono Cafe & Bistro.

Przed i po filmie dla widzów zaplanowano strefę relaksu, czyli chilloutową muzykę graną przez DJa. Seanse odbywają się w każdy czwartek od 23.06 do 08.09.2022 w Amfiteatrze.

Harmonogram wydarzenia:

19:00 – 20:30 (21:00) – DJ (chillout przed seansem)

20:30-22:30 +/- 30 min – seans filmowy (po zmroku) (w zależności od pogody i miesiąca)

22:00 – 00:00 – DJ (chillout po seansie)

Sobota w trybie „Relax&Chill”

Wszystkie letnie soboty to już muzyka na żywo na wodzie oraz Sunset Chillout w Amfiteatrze. Dwie warstwy letniego, muzycznego deseru Monopolis. Sobotnia strefa muzyki to ciepłe i jasne dźwięki, drinkbar i tryb „chill”.

Live Music na Wodzie – koncerty na wodzie w pasażu restauracyjnym

Muzyka dla gości restauracji gra w każdą sobotę od 11.06 do 10.09.2022 | Wstęp wolny

19:00–22:00. Pierwszym artystą, który wystąpi na specjalnej scenie zbudowanej na wodzie jest zdobywca nagrody Grammy Konrad Kubicki wraz z Robertem OSAM – GYAABIN oraz Patrycją Modlińską.

Sunset Chillout w Amfiteatrze

Palmy, wygodne sofy i najlepsze sety DJ’ów to epicentrum relaksu, w którym natychmiastowo można poczuć się jak na wymarzonych wakacjach. Muzyczny chillout, który każdego przeniesie w śródziemnomorski klimat. W letnim repertuarze Sunset Chillout zobaczycie uznanych polskich DJ-ów. Jako pierwsza zagra DJ Moondeck, która występowała na jednej scenie z takimi artystami jak Antoine Clamaran, David Guetta czy Bob Sinclar. O drinki zadbają barmani Monocafe&Bistro w specjalnie stworzonym barze. Wszystko to w amfiteatrze Monopolis.

Sunset Chillout w Amfiteatrze

DJ gra w każdą sobotę od 25.06 do 10.09.2022 | Wstęp wolny

20:00–01:00 – DJ chillout

Monopolis – wiele w jednym

Monopolis to wpisująca się w dziedzictwo pofabrycznych, łódzkich zabudowań przestrzeń, która stanowi mozaikę funkcji kulinarnych i kulturalnych. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to jeden kompleks skrywający wiele polis: 7 restauracji, biura, zielony pasaż, Scenę Monopolis, Muzeum Polmosu, Monosferę Kreatywności dla dzieci i galerie sztuki. To istny kombinat sztuki, kultury i rozrywki. W tych wyjątkowych wnętrzach odbywają się prestiżowe wydarzenia, takie jak: Hashtagi Roku, SeeBloggers, czy gala Wiosła Kultury. Pofabryczny kompleks jest flagową inwestycją Virako – polskiej firmy deweloperskiej.