Polecamy

Muzyczna siesta czyli Miroca Paris w Monopolis

Muzyczna siesta czyli Miroca Paris w Monopolis

.

Wieloletni uczeń i perkusista słynnej Cesarii Evory. Multiinstrumentalista z nagrodą Grammy na koncie. Muzyk, który przez prawie rok koncertował z Madonną podczas Jej słynnego Madame X Tour. Pochodzący z Republiki Zielonego Przylądka Miroca Paris, bo o nim mowa, już w najbliższą środę 23 czerwca na łódzkiej Scenie Monopolis zainauguruje swoją trasę koncertową po Polsce.

Wszechstronny muzyk i wokalista zawita do Polski po raz kolejny. Tym razem w ramach serii koncertów pt. Marcin Kydryński prezentuje „Siesta w drodze”. Jak mówi Marcin Kydryński, założeniem cyklu jest prezentacja na żywo „niezobowiązującej, niczym nieskrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi”. W ten nurt idealnie wpisuje się Miroca Paris, wirtuoz perkusji i gitary kultywujący tradycje muzyki rodem z Zielonego Przylądka zaszczepione mu przez rodzinę profesjonalnych muzyków oraz samą Cesarię Evorę, z którą współpracował, nagrywał i koncertował przez 11 lat.

– Wychowałem się w rodzinie w której 90 procent osób stanowią profesjonalni muzycy – mówi Miroca Paris. – Kiedy więc dołączyłem do Cesarii byłem gotowy! Oczywiście, od małego słuchałem muzyki Cesarii. Kochałem ją. Inspirowałem się nią. Nigdy nie sądziłem, że spędzę z nią 11 lat mojej muzycznej kariery.

Koncertując z Evorą artysta występował na najbardziej znamienitych scenach całego świata doskonaląc swój warsztat, a także pracując nad solowym materiałem.

Kolejnym, wyjątkowym wyzwaniem w życiu artysty była współpraca z Madonną.

– Wszystko zaczęło się od koncertu w Las Vegas. Później był film dokumentalny w Lizbonie. Następnie Madonna zaprosiła mnie na swoje tournée Madame X Tour. Przygotowania odbywały się w Londynie i Nowym Jorku i trwały kilka miesięcy. Później ruszyliśmy w trasę, która trwała rok! Teraz artysta zawita do Polski z własnym zespołem, z własną muzyką.

– Być w Polsce po raz kolejny to wielka przyjemność. Przygotowywaliśmy się do tej trasy bardzo skrupulatnie, aby przywieźć do Polski to co najlepsze w mojej muzyce – podsumował Miroca Paris zapraszając na swoje polskie koncerty.

Polska trasa Miroca Paris w ramach Siesty w Drodze to 6 dni koncertowych m.in. w Łodzi, Warszawie czy Lublinie. Zainaugurują ją dwa koncerty na łódzkiej Scenie Monopolis które odbędą się 23 czerwca o godzinie 18.00 i 20.00. Informacje o możliwych jeszcze do zakupu biletach dostępne są na stronie www.scenamonopolis.pl.