Wydarzenia

Motyle w łódzkiej palmiarni

Motyle w łódzkiej palmiarni

To jedna z najciekawszych i najbardziej kolorowych wystaw. Do końca sierpnia Ogród Botaniczny zaprasza na „Wystawę żywych motyli” do łódzkiej Palmiarni w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61.

W specjalnie przygotowanej szklarni z kwitnącymi roślinami nektarodajnymi prezentowane są różnobarwne motyle naturalnie występujące w tropikalnych częściach świata. M.in. w Ameryce Środkowej i Południowej oraz Azji Południowo-Wschodniej. Podziwiać możemy motyle z rodzajów: Caligo, Morpho, Idea, Papilio, Archaeoprepona, Heliconius, Panacea i Doleschalia oraz inne.

Najciekawsze gatunki motyli

Jednym z najciekawszych gatunków jest Morpho peleides, który swoimi niebieskimi skrzydłami umili czas każdemu uczestnikowi wystawy. Innym atrakcyjnym gatunkiem jest Caligo memnon. Często nazywany sową ze względu na charakterystyczny wzór skrzydeł przypominający sowie oczy. Rozpiętość jego skrzydeł wynosi nawet do 150 mm. Na wystawie nie zabraknie także motyla, którego bardzo łatwo pomylić z liściem – Doleschalia bisaltide.

W trakcie trwania wystawy można dowiedzieć się więcej o życiu motyli oraz poznać wiele ciekawostek. Gdzie występują, jak długo żyją, czym się odżywiają, jaka jest różnica między motylem a ćmą, jaki jest największy motyl świata i wiele, wiele więcej.

Wstęp płatny na wystawę

Wstęp na wystawę będzie możliwy po zakupieniu biletu wstępu.

Bilet normalny – 16 zł

Bilet ulgowy – 8 zł

Wystawę można odwiedzać od 10.00 do 18.00. Kasa czynna do godz. 17.30.