Polecamy

Monopolis zaopiekuje się dziećmi z Ukrainy!

Monopolis zaopiekuje się dziećmi z Ukrainy!

Nie pozostając obojętnym na aktualną sytuację Monopolis i działająca tam Monosfera Kreatywności przyłączają się do pomocy dzieciom z Ukrainy. Już w poniedziałek startuje świetlica, która zapewni pełną, nieodpłatną opiekę, wyżywienie i atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych.

– Kiedy świat obiegły informacje o inwazji Rosji na Ukrainę od razu zaczęliśmy się zastanawiać jak możemy pomóc – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako inwestora Monopolis. – Z myślą o najmłodszych ofiarach tej dramatycznej sytuacji oraz ich mamach, rodzicach uruchamiamy w naszej Monosferze Kreatywności całodzienną świetlicę, zapewniając nieodpłatną opiekę, wyżywienie i ciekawe zajęcia. Odciążymy rodziców i opiekunów, dając im chwilę wytchnienia
i normalności a także czas na załatwianie formalności związanych z ułożeniem sobie życia w Polsce.

Monosfera Kreatywności to otwarte w listopadzie miejsce, w którym organizowane są liczne warsztaty i zajęcia dydaktyczne prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów i pedagogów. Dodatkowo, w okresie ferii zimowych, zostały tam zorganizowane półkolonie, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych z Łodzi i okolic. Teraz, wychodząc naprzeciw zaistniałej sytuacji Monosfera nieodpłatnie otwiera swoje gościnne wnętrza dla gości zza wschodniej granicy.

Świetlica dla dzieciaków z Ukrainy startuje już w najbliższy poniedziałek, 14 marca i działać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Organizatorzy przewidzieli miejsce dla kilkudziesięciu pociech w wieku od pięciu do dziewięciu lat, które zostaną podzielone na kilka grup. Dzieciom zapewniona zostanie odpowiednia opieka, kreatywne i różnorodne zajęcia a także pełne wyżywienie. Na wieść o akcji swoje wsparcie finansowe zaproponowali również najemcy Monopolis – firmy Clariant oraz Digital New Agency.


– Wskutek narastającego kryzysu wiele ukraińskich mam wraz ze swoim dziećmi próbuje odnaleźć w naszym mieście swój nowym dom. Usiłuje odzyskać poczucie bezpieczeństwa i odbudować względną normalność. Nikt tak jak One, nie potrzebuje dziś naszego szczególnego wsparcia i okazania tego, co zawsze było polską domeną – gościnnego serca! Jestem przekonany, że uda im się to odnaleźć w Monopolis i Monosferze – podsumowuje Witkowski.

Monopolis zaprasza rodziców i opiekunów do zapisywania podopiecznych pod adresem: ukraina@monosfera.pl
Monopolis zaprasza również do współpracy wolontariuszki i wolontariuszy z Polski i Ukrainy z doświadczeniem w opiece nad dziećmi. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: wolontariat@monosfera.pl