Polecamy

Monopolis z wyróżnieniem. Dobra passa trwa!

Monopolis z wyróżnieniem. Dobra passa trwa!

Wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą kompleks Monopolis ponownie zyskał uznanie konkursowej kapituły. Tym razem doceniła go branża budowlana przyznając tytuł „Budowy Roku 2020”.

Organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa konkurs nazywany jest „Oskarem branży budowlanej”. W uroczystej gali konkursu, która odbyła się 28/09/2021 w Warszawie udział wzięli m.in. Pani Minister Dorota Cabańska, Pan Minister Tomasz Żuchowski oraz wielu przedstawicieli firm i instytucji będących uczestnikami konkursu. Nagrodzono w sumie 45 nowo wybudowanych jak i zrewitalizowanych, polskich obiektów podzielonych na 8 kategorii.

– Bardzo się cieszę, że nasza inwestycja – Monopolis – jest odbierana jednoznacznie pozytywnie. Zarówno przez tych, którzy wybierają ją jako miejsce do pracy, rozrywki czy spędzania wolnego czasu jak i przez branżowych ekspertów, którzy doceniają rozmach budowlany i zaawansowanie prac – powiedział Krzysztof Witkowski, prezes Virako sp. z o.o. inwestora Monopolis.

Monopolis zdobyło najwyższą nagrodę (nagroda I stopnia) w kategorii Obiekty przebudowane i rewitalizowane. Doceniono przede wszystkim to, że „wszystkie zastosowane rozwiązania technologiczne mają na celu stworzenie komfortowego i przyjaznego środowiska pracy, optymalizację kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko. Kapituła konkursu zwróciła również uwagę na fakt, że „inwestor zachował oryginalny wygląd wszystkich istniejących budynków historycznych, nadając im nowy układ funkcjonalny oraz zaprojektowano nowe budynki o współczesnym wyglądzie, stanowiące dopełnienie zabytkowej zabudowy.”

***

O Virako:
Virako jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jedną z inwestycji Virako było Centrum Biznesowe Faktoria
w Łodzi. Dawne budynki Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku zostały przebudowane
na nowoczesny, wielofunkcyjny biurowiec oferujący klimatyczne lofty biurowe. Inwestycja została wyróżniona w konkursie Wnętrze Roku 2004 w kategorii realizacji budujących tożsamość Łodzi. Kolejne przedsięwzięcie – nowoczesny kompleks biurowy Forum 76 Business Centre – to pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A. Inwestycja dwukrotnie zdobyła tytuł Biurowca Roku 2012 i 2014 w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis. Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny
w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego).

Fot. Paweł Augustyniak