Polecamy

Monopolis wspiera kulinarnie

Monopolis wspiera kulinarnie

Nietypową akcję polegającą na wsparciu z jednej stronnych swoich gastronomicznych najemców, a z drugiej lekarzy z łódzkich szpitali postanowił zainaugurować łódzki deweloper Virako.

W ramach inicjatywy „Monopolis wspiera kulinarnie” restauracje znajdujące się w Monopolis będą przygotowywały posiłki dla lekarzy z łódzkich szpitali. Akcja ruszyła już w tym tygodniu, bowiem pierwszy transport posiłków odbył się w środę. 100 ramenów z Sendai Sushi i partia świeżo wypiekanego pieczywa oraz kanapek z Piekarni Łódź trafiło do Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie. Kolejna dostawa zaplanowana jest na 30 kwietnia. Tym razem do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego. W następnych tygodniach dołączą kolejne Monopolisowe restauracje; Tratoria Italiana oraz Arteria.

Restauratorzy cyklicznie, klika razy w tygodniu przygotowywać będą posiłki dla personelu medycznego, które trafią do wybranych placówek. Łącznie do odwołania przekazywanych będzie kilkaset posiłków tygodniowo. Oczywiście z zachowaniem szczególnej ostrożności i zasad bezpieczeństwa. Wszyscy zaangażowani w proces muszą bezwzględnie przestrzegać procedur, ustalonych dla każdego etapu: od przygotowania dań, poprzez transport aż do przekazania posiłków. Warto wspomnieć, że bezpośredni kontakt ekipy z pracownikami szpitali jest zabroniony. Posiłki składowane będą w wyznaczonym miejscu, co ma zapewnić bezpieczeństwo dwóm stronom. Każda z zaangażowanych osób zostanie wyposażana w rękawiczki, maseczki i płyny do dezynfekcji rąk i stanowisk pracy. Wszelkie koszty związane z logistyką i samymi posiłkami pokrywa Monopolis. Co warto podkreślić, jest to pionierski pomysł dewelopera Virako na wsparcie swoich najemców, nie tylko w Łodzi, ale również w skali kraju.

Jak powiedział Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu: „Bacznie przyglądam się sytuacji, związanej z pandemią koronawirusa. Jest to dla nas wszystkich nie tylko pora na weryfikację planów i założeń biznesowych, ale także test na człowieczeństwo. Postanowiłem wesprzeć dwie grupy, które w mojej opinii zostały bardzo dotknięte przez obecną rzeczywistość, chociaż każda z nich w różnym wymiarze. Skoro w jakimś stopniu możemy pomóc łódzkim szpitalom i jednocześnie najemcom Monopolis, czemu tego nie robić? To rozwiązanie w którym każda ze stron coś zyskuje.”

W akcję zaangażowali się Czarek Stacewicz z Zaznaj Łodzi oraz Michalina Grzesiak, autorka bloga „Krystyno nie denerwuj matki”, ambasadorzy Monopolis, działający w ramach akcji #róbmydobro. Nie mogło również zabraknąć Kuby Michalskiego i Janka Jarmuża, prowadzących Monowizję.

Na tych działaniach Virako nie kończy. We współpracy z firma Colormark do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego trafi także 300 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego.

fot. Jacek Łukasiewicz