Polecamy

Monopolis. Spirit of Łódź

Monopolis. Spirit of Łódź

Artyści związani z Łodzią, charakterystyczne miejsca naszego miasta, 60 osób zaangażowanych w realizację, a do tego pop, jazz, rap i hip-hop – można już oglądać teledysk do utworu „Horyzont”, który powstał dzięki inspiracji Krzysztofa Witkowskiego, prezesa Virako, inwestora Monopolis.

Spirit of Łódź to projekt muzyczny zainspirowany przez Krzysztofa Witkowskiego, który zaprosił do współpracy artystów związanych z naszym miastem. To niezwykła kompilacja gatunków muzycznych, z których poszczególni twórcy się wywodzą. W ścieżce dźwiękowej można odnaleźć pop, jazz, rap i hip-hop. Oczywiście w różnych proporcjach, ale doskonale zbilansowane.

Tekst utworu w obecnych okolicznościach z pewnością zyskuje na znaczeniu. Postawieni w stanie zagrożenia, musieliśmy opuścić swoje strefy komfortu i zweryfikować nie tylko podejście do codziennego funkcjonowania, ale także – w pewnym stopniu – przewartościować priorytety. Teraz znów możemy spojrzeć w przyszłość, wyznaczyć sobie nowe cele i spróbować odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości.

Jak zauważa Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako: „Przekaz tego utworu jest uniwersalny, ale przede wszystkim niezwykle pozytywny. I tej dobrej energii nam wszystkim teraz potrzeba. Mamy nadzieję, że Spirit of Łódź wniesie, choć odrobinę optymizmu w nasz nowy świat. Na horyzoncie coraz wyraźniej widać przecież nadzieję na lepsze jutro i powrót do wyczekanej normalności.”

Zdjęcia do klipu powstawały jesienią ubiegłego roku w wielu charakterystycznych dla naszego miasta miejscach, a w momentach kluczowych na planie pracowało łącznie 60 osób. Efekty pracy całej ekipy można zobaczyć na YouTube (https://tiny.pl/772db) i na profilu Monopolis (https://www.facebook.com/MonopolisVirako/)

 

Produkcja klipu:
  • Jacek Łukasiewicz (firma Cine)

  • Adam Musiałowicz – reżyseria

  • Piotr „Szopen” Nowacki – efekty pirotechniczne

  • Marek Wojtaszewski – mistrz oświetlenia.

Tancerze:
  • Marta Jakubowska – główna solistka

  • Marcin Mrozinski – oprawa choreograficzna

  • Art Movement.

Gościnnie wystąpił Kamil Maćkowiak.

Szczegóły projektu:

Tytuł utworu: „Spirit of Łódź vol.1 – Horyzont”

Słowa: Paweł Krawczyk, Arkadiusz Zwoliński

Muzyka: Paweł Krawczyk, Arkadiusz Zwoliński, Michał Kobojek

Wokal: Paweł Krawczyk, Edyta Kuczyńska

Saksofon: Michał Kobojek

Skrzypce: Piotr Kubiak

Nagranie wokali, saksofonu, skrzypiec: Piotr Kubiak / Playade

Miks: Piotr Kubiak / Playade i Maciej Polański / Musoneo

Mastering: Piotr Kubiak/Playade.