Biznes

Monopolis ma pierwszego najemcę

Monopolis ma pierwszego najemcę

Clariant, szwajcarski koncern chemiczny będzie miał swoją siedzibę w Monopolis. Przeprowadzka do nowego miejsca planowana jest w lecie przyszłego roku. Szwajcarska firma zlokalizuje tam swoje Centrum Usług Wspólnych odpowiedzialne za obsługę klientów i partnerów biznesowych.

Choć otwarcie Monopolis planowane jest dopiero w przyszłym roku, już dziś ogłoszono informację o tym, kto został pierwszym najemcą w rewitalizowanej dawnej fabryce łódzkiego Polmosu. Podczas spotkania w urzędzie miasta, w obecności Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi, Krzysztofa Witkowskiego, prezesa spółki Virako, właściciela Monopolis oraz przedstawicieli szwajcarskiej firmy poinformowano, że Clarient podpisało umowę na wynajem prawie 4000 mkw. powierzchni biurowej. Szwajcarska firma to pierwszy i strategiczny najemca powierzchni w Monopolis. Firma planuje tam prowadzić Centrum Usług Wspólnych, które będzie odpowiadać za obsługę klientów i partnerów biznesowych z całego świata, w obszarze zakupów, logistyki i finansów. Właśnie w Łodzi będzie działać jedno z trzech tego typu centrów Clariant na świecie. Firma planuje zatrudnienie ponad 300 osób.

Dla Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi decyzja Clariant jest bardzo ważna, bo pokazuje, że działania związane z rewitalizacją miasta mają sens. – Cieszy mnie fakt, że kolejny podmiot wybrał na swoją siedzibę zrewitalizowany obiekt. Cieszy mnie również fakt, że kolejna firma obecna w Łodzi już od lat, dynamicznie rozwija się w naszym mieście – powiedziała Hanna Zdanowska.

Prezydent pogratulowała Szwajcarom i Virako wspólnej decyzji życzyła obu firmom dalszego rozwoju.

Nowe biuro szwajcarskiej firmy będzie się mieścić w centralnej części rewitalizowanej fabryk. Na trzech piętrach do dyspozycji najemców oddanych będzie ponad 7000 mkw. powierzchni. Łącznie projekt Monopolis zaoferuje ponad 24 tysiące mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Podczas spotkania Krzysztof Witkowski, prezes spółki Virako, inwestora podkreślił, że Monopolis to nie tylko biura. Kompleks będzie pełnił szereg funkcji miastotwórczych, oferując wiele różnych usług i zapraszając mieszkańców na rozmaite wydarzenia kulturalne. Zależy nam, aby to miejsce tętniło życiem, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia. Łódź bardzo potrzebuje inwestycji, która zarówno wykorzysta jej architektoniczny i historyczny potencjał, jak też wzbogaci mapę miasta o nowe, atrakcyjne dla łodzian i turystów miejsce spotkań – powiedział Krzysztof Witkowski.

http://https://www.youtube.com/watch?v=-Spr8AWiU1o