Monopolis

Monopolis ma nowego najemcę. Spółka Virako zmienia adres!

Monopolis ma nowego najemcę. Spółka Virako zmienia adres!

Od niedawna spółka Virako ma nowy adres. Siedziba łódzkiej firmy developerskiej mieści się teraz przy ul. Kopcińskiego 62c, w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego. Co ciekawe to właśnie Virako jest inwestorem Monopolis.

 

Charakterystyczny, jasny budynek obok wieży Monopolis 2.0, to nowe biuro Virako. Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania technologiczne, zapewniają wygodne i przestronne miejsce do pracy i wyjątkową obsługę klientów oraz partnerów biznesowych.

– Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że potrzebowaliśmy do pracy nowej przestrzeni. Takiej, w której zarówno my sami, jak i nasi kliencie poczujemy się komfortowo. To naturalne, że warunki, w jakich się pracuje  wpływają zarówno na motywację jak i postrzeganie firmy. A my postawiliśmy przed sobą jasny cel: zbudowanie rozpoznawalnej marki w branży deweloperskiej, kojarzonej z jakością, prestiżem i oryginalnością – mówi Krzysztof Witkowski, prezes spółki Virako.

Nowa siedziba Virako ma to wszystko. Firma, która do tej pory mieściła się w biurowcu Forum 76, w nowej lokalizacji zyskała biura o powierzchni 280 m2 w tym dwie przestronne sale konferencyjne, taras o powierzchni 82 mkw. oraz przestrzeń biurową w typie open space, zaprojektowaną tak, aby sprzyjać kreatywności oraz umożliwiać swobodną wymianę pomysłów. Wszystkie pomieszczenia zostały urządzone w nowoczesnym stylu, z dbałością o każdy detal, co sprawia, że są one nie tylko funkcjonalne, ale estetyczne i przyjemne dla oka. Z okien nowej siedziby rozciąga się widok na zrewitalizowane budynki Monopolis i symbol tego miejsca – komin, który jest widoczny z każdej strony miasta. Warto dodać, że projekt wykonała renomowana łódzka pracownia Jander Kabza Architekci.

Klienci Virako dodatkowo chwalą sobie świetny dojazd do firmy. Otóż do nowego biurowca najlepiej trafić od strony ulicy Wydawniczej. Właśnie tam ulokowany jest także wjazd na parking podziemny.

O Virako:

Virako jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Spółka działa od 2001 roku. Jedną z inwestycji Virako było Centrum Biznesowe Faktoria w Łodzi. Dawne budynki Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku zostały przebudowane na nowoczesny, wielofunkcyjny biurowiec oferujący klimatyczne lofty biurowe. Inwestycja została wyróżniona w konkursie Wnętrze Roku 2004 w kategorii realizacji budujących tożsamość Łodzi.

Kolejne przedsięwzięcie – nowoczesny kompleks biurowy Forum 76 Business Centre – to pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A. Inwestycja dwukrotnie zdobyła tytuł Biurowca Roku 2012 i 2014 w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards. Flagową inwestycją Virako jest Monopolis.

O Monopolis:

Kompleks biurowy w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, to trzeci co do wielkości zabytkowy zespół fabryczny w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego). Inwestycja ta została doceniona i wyróżniana w kilku prestiżowych plebiscytach. Były to m.in. Prime Property Prize 2020 w kategorii Architektura, European Property Award 2020-2021 w kategoriach Mixed-use Development oraz Commercial Rennovation/Redevelopment, czy najważniejsza MIPIM Award 2020, gdzie Monopolis zostało uznane za najlepszą inwestycję mixed-use na świecie. Ta ostatnia, zwana potocznie Oscarem nieruchomości, to najbardziej prestiżowy, międzynarodowy konkurs branży nieruchomości. W finale Monopolis pokonało 3 inne, spektakularne inwestycje z Singapuru, Montrealu i Bangkoku.