Polecamy

Monitor biurowy dotykowy – jak wybrać?

Monitor biurowy dotykowy – jak wybrać?

Na co zwrócić uwagę, kupując monitor dotykowy do biura? Które parametry są kluczowe dla walorów użytkowych tego urządzenia?

Profesjonalny monitor dotykowy

Monitor biurowy to kluczowy sprzęt, który w dużej mierze warunkuje komfort i efektywność pracy w wielu firmach. Wybór tego typu urządzeń jest bardzo szeroki, często jednak problemy sprawia decyzja o tym, który model kupić. Na co zatem zwrócić uwagę, przeglądając biznesowe monitory?

Bezsprzecznie jednym z najważniejszych parametrów jest przekątna ekranu. Za komfortowe uważa się monitory o przekątnej ekranu od 22 do 24 cali, wybór jest jednak znacznie szerszy – największe monitory mogą mieć nawet ponad 30 cali. Warto pamiętać, że w takich okolicznościach na biurku musi być wolna przestrzeń, która pomieści tak duże urządzenie. Z monitorów tego typu często korzystają np. programiści czy graficy.

Kolejny element, na który trzeba zwrócić uwagę, to rozdzielczość. Do wyboru jest np. FHD, QHD i 4K. Im monitor będzie obsługiwał wyższą rozdzielczość, tym lepszą jakość obrazu uzyskasz, a wszystkie detale będą bardziej wyraziste i ostrzejsze. Koniecznie zwróć także uwagę na rodzaj zastosowanej matrycy. Matryca IPS gwarantuje znakomite kolory, kąt widzenia oraz średni czas reakcji. Najszybszym czasem reakcji cechuje się matryca TN, tu jednak nieco słabiej wypada wyrazistość kolorów. Matryce VA stanowią natomiast pewnego rodzaju kompromis między oboma rozwiązaniami.

Monitor biurowy – monitor dotykowy

Skoro obiektem naszych rozważań jest monitor biurowy i jednocześnie monitor dotykowy, nie możemy pominąć technologii dotyku użytej w tym sprzęcie. Możliwości jest tu co najmniej kilka:

  • rezystancyjna (oporowa) – ma ona tylko jeden punkt dotyku i nie jest zbyt czuła. W sprzęcie profesjonalnym ta technologia nie jest tak często spotykana, jak dawniej. Z uwagi na doskonałą odporność na trudne warunki pracy, takie monitory świetnie sprawdzają się np. na halach produkcyjnych,
  • optyczna – jej działanie opiera się o mikrokamery. Ekran dotykowy jest wtedy bardzo czuły i dokładny, świetnie sprawdza się np. w infokioskach czy totemach informacyjnych,
  • typ pojemnościowy – obsługuje on do 30 punktów dotyku, świetnie sprawdza się we wnętrzach budynków,
  • typ akustyczny (SAW) – zwykle takie ekrany spotyka się na stacjach benzynowych czy w restauracjach.

W przypadku monitorów do biura bardzo istotny jest też kąt widzenia. Im będzie on szerszy, tym obraz będzie wyrazisty z większego kąta.

Monitory dotykowe do biura marki Samsung

Firma Samsung od lat jest znana jako jeden z rynkowych liderów w branży elektroniki. W jej ofercie znajdują się m.in. w pełni profesjonalne monitory dotykowe do biura o różnorodnych parametrach i specyfikacji. Dlatego też bez trudu znajdziesz urządzenie, które odpowie na nawet najbardziej wygórowane potrzeby. Nie czekaj dłużej i już dziś sprawdź bieżącą ofertę marki Samsung!