Polecamy

Mixujemy na Piotrkowskiej

Mixujemy na Piotrkowskiej

Mixer Regionalny Łódzkie 2018 już 8-9 września. Piotrkowska będzie pełna atrakcji: smaków, zapachów i muzyki. Na stoiskach zaprezentuje się 100 wystawców z całego regionu.

Wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Reni Jusis, Iza Lach, Kuba Badach, Marek Dyjak, Nikola Kołodziejczyk, Łukasz Lach i Wolna Grupa Bukowina.

Mixer Regionalny to największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca Województwo Łódzkie. Przyświeca jej hasło „Łódzkie na weekend”. To doskonała okazja, aby w jednym miejscu poczuć klimat i różnorodność kulturową miast i wsi Województwa Łódzkiego. Na trzech scenach ustawionych przy ulicy Piotrkowskiej i w pasażu Schillera pojawią się regionalni wystawcy z niezwykle bogatą ofertą atrakcji turystycznych, artystycznych, kulinarnych i kulturalnych.

Sobota z gwiazdami

Sobota będzie należała do przedstawicieli samorządów z regionu łódzkiego. W niedzielę zaprezentują się podmioty ekonomii społecznej, instytucje i organizacje pozarządowe. Mixer będzie gościł także reprezentantów regionów partnerskich, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne, które współorganizują mixerowe atrakcje. Będą degustacje, animacje, pokazy i przemarsz orkiestr dętych. Na scenie wystąpią artyści z regionu łódzkiego, nie zabraknie wielkich gwiazd. W sobotę wieczorem odbędzie się koncert „Na pozór – tribute to Bogusław Mec”, w którym wystąpią Grażyna Łobaszewska, Edyta Geppert, Reni Jusis, Iza Lach, Kuba Badach, Marek Dyjak, Małgorzata Hutek & Nikola Kołodziejczyk, Skubas, Andrzej Adamiak, Łukasz Lach. W niedzielę zagra zespół Bez Jacka i Wolna Grupa Bukowina. Przed południem wystartuje „Bieg z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.”

Lokalne specjały

W ten weekend ulica Piotrkowska będzie obfitowała w atrakcje i oddziaływała na wszystkie zmysły. Na wyciągnięcie ręki będą ludowe rzeźby, wycinanki, ceramika, hafty oraz znawcy tych kunsztów. Będzie można zamieszać łychą w garnkach pełnych lokalnych, wyśmienitych specjałów, z których słynie nasz region. Na stoiskach sprawdzicie, gdzie w Województwie Łódzkim najlepiej odpocząć nad wodą, które miejsca wybrać na spływ kajakowy czy wycieczkę rowerową. Mixer Regionalny to święto całego Województwa Łódzkiego. Mixuje już od 2004 roku. Niezmiennie jest imprezą niekomercyjną i niebiletowaną. W tym roku Mixer Regionalny miał dwie wakacyjne odsłony. Impreza zawitała do Piotrkowa Trybunalskiego i Uniejowa.

Zdjęcia Tomasz Ogrodowczyk – archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Program i relacje z poprzednich edycji na www.mixer.lodzkie.pl

Marszałek Witold Stępień o Mixerze
Na Mixer Regionalny zapraszam tradycyjnie tuż po wakacjach. W sobotę 8 września ul. Piotrkowska w Łodzi należeć będzie do regionów partnerskich, miast i gmin z naszego województwa oraz zaproszonych przez nich gości. Spodziewam się wtedy barwnych prezentacji opartych o tradycję i mozaikę kulturową, która zachęci do turystyki po naszym regionie i poznawania go bliżej przez cały rok. Zakończeniem tego dnia będzie nostalgiczny koncert, w którym wielcy polscy artyści przypomną w swoich interpretacjach piosenki Bogusława Meca. Drugi dzień oddajemy organizacjom pozarządowym, służbom mundurowym, naszym jednostkom kulturalnym. O atrakcje – zwłaszcza dla najmłodszych – również zatem nie martwię się. I ten dzień zakończymy koncertem. Jak widać szykujemy ciekawe propozycje w oparciu o hasło „Promuje Łódzkie”: będziemy promować to, co w Łódzkiem najlepsze oraz damy się wypromować tym, którzy z Łódzkiem są związani.