Polecamy

Miss Universe 2017: Katarzyna Włodarek w sukni Agaty Wojtkiewicz

Miss Universe 2017: Katarzyna Włodarek w sukni Agaty Wojtkiewicz

Już 26 listopada w Las Vegas w USA odbędzie się gala finałowa najbardziej prestiżowego konkursu piękności na świecie – Miss Universe 2017. Polskę w tym roku reprezentować będzie Katarzyna Włodarek, II Wicemiss Polonia 2016! Suknię narodową na konkurs stworzyła łódzka projektantka Agata Wojtkiewicz.

W Las Vegas trwają właśnie przygotowania do wyborów Miss Universe, którą poznamy już 26 listopada. Polskę reprezentuje 26-letnia Katarzyna Włodarek, która jest w trakcie studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, jak i realizacji specjalizacji z zakresu dermatologii. W przyszłości chciałaby dalej rozwijać się naukowo w dziedzinie medycyny, a być może nawet kształcić młodych lekarzy.

Suknię narodową na konkurs przygotowała Agata Wojtkiewicz.

– Postanowiłam zinterpretować temat godła narodowego – Orła w koronie. Przedstawiam nasz narodowy symbol w eleganckiej i dowcipnej formie. Całość sukni utrzymana jest w bieli. Góra gorsetowa, podkreślająca kształty. Wykonana w całości z tkaniny pokrytej cekinami. Dół sukni spektakularny, obszerny z trenem. Wykonany z tkaniny z jedwabnych nici, imitujących pióra. Na głowie ozdobny akcent w postaci mocno błyszczącej korony noszonej na ukos – mówi Agata Wojtkiewicz.

Projektantką sukni wieczorowej na galę finałową Miss Universe 2017 jest Patrycja Kujawa, która tworzyła suknie m.in. dla Dody.

Czy piękna Pani Doktor z Polski sięgnie po koronę Miss Universe? Tego dowiemy się niebawem! Trzymamy kciuki!

Źródło: misspolonia.com.pl

FOT. PAWEŁ ŁACHETA