Polecamy

Miss Polonia 2019 wspiera walkę z koronawirusem w Peru

Miss Polonia 2019 wspiera walkę z koronawirusem w Peru

Cały świat cierpi i odczuwa skutki panującej epidemii. Jednak są kraje, które szczególnie potrzebują pomocy – jednym z nich jest Peru. Karolina Bielawska, aktualna Miss Polonia 2019 zaangażowała się w akcję pomocy mieszkańcom peruwiańskiej Amazonii. 

Aktualna Miss Polonia 2019, Karolina Bielawska z Łodzi przyłączyła się do patronatu Ambasador RP w Peru, prof. Magdaleny Śniadeckiej – Kotarskiej. Tym samym wsparła pomoc dla polskich misjonarek świeckich walczących od czterech miesięcy z koronawirusem COVID-19 w peruwiańskiej Amazonii. Peru zajmuje 5 miejsce wśród państw najbardziej dotkniętych pandemią na świecie. Brak infrastruktury oraz opieki zdrowotnej sprawia, że mieszkańcy Amazonii – nazywanej płucami świata – umierają w kolejkach po tlen. Wsparcie dla Polek walczących o życie Indian w ekstremalnie ciężkich warunkach ekologicznych i epidemiologicznych wpisuje się w cele akcji MSZ #Polonia4Neighbours oraz akcji #KoronazGłowy zorganizowanej przez Miss Polonia.

Karolina Bielawska promuje inicjatywę i zbiórkę pieniędzy na swoich profilach w social mediach. Z początkiem kwietnia Miss Polonia 2019 rozpoczęła też akcję #KoronazGłowy, która w okresie pandemii wsparła ponad 20 instytucji w całej Polsce! Blisko 2000 podopiecznych wielu placówek, domów pomocy społecznej, domów dziecka, hospicjów otrzymało paczki od Miss Polonia. Były w nich najpotrzebniejsze produkty, w tym środkami ochrony osobistej.

W tym trudnym czasie wszyscy powinniśmy się wzajemnie wspierać. Pomóżmy tym, którzy najbardziej tego potrzebują! Zachęcamy do wpłat na sprzęt ratujący życie w ramach zbiórki Pomagam.pl „COVID dusi dżunglę”.

#KoronawirusdusiDżunglę #AmbasadaRPwLimie #KoronaZgłowy