Polecamy

Miej eko torbę!

Miej eko torbę!

Ekologiczne torby to gadżet nie tylko modny i wyrażający określony styl życia. To także praktyczne rozwiązanie na każde zakupy, a w sprzyjających okolicznościach – także darmowa reklama usług i produktów. Zobacz, czemu warto mieć swoją firmową eko torbę!

Na początku 2018 roku została wprowadzona tak zwana opłata recyklingowa. W konsekwencji wszelkie reklamówki w sklepach stały się płatne od 20 gr za niewielką foliową torbę, do złotówki za wzmocnioną, sztywną, wielorazową torbę. Ideą wprowadzenia opłaty recyklingowej była ochrona środowiska przed plastikowymi torbami, które mają fatalny wpływ na środowisko. Foliowe reklamówki mogą rozkładać się nawet kilkaset na wysypiskach śmieci i zanieczyszczać otoczenie. Co więcej, tony plastików trafia do oceanów, stając się tym samym pułapką dla morskich stworzeń, na przykład fok, które nieświadomy zagrożenia, zjadają resztki plastikowych odpadów i zatruwają się.

Wraz z ograniczeniem dostępu do plastikowych toreb pojawiło się rozwiązanie w postaci wielorazowych toreb wykonanych z bawełny lub filcu. Toreb, które można zabierać na każde zakupy, a także używać jej na co dzień, np. zabierając teczkę formatu A4, butelkę wody mineralnej czy bluzę. A skoro torba tak często pojawia się wśród ludzi, to warto żeby miała ciekawy design albo coś komunikowała. Dla Ciebie najlepiej, żeby tym komunikatem była Twoja firma.

Torba ekologiczna jako nośnik reklamy

Historia gadżetów filmowych jest tak stara, jak historia firm. Najpopularniejsze gadżety wręczane przez firmy to długopisy, kalendarze i notesy. Jednak od kiedy pojawiło się zapotrzebowanie na wielorazowe torby, jednym z prezentów firmowych stały się także torby z nadrukiem. Umieszczone na nim logo czy motto firmy jest darmową reklamą Twoich usług. Jeśli wręczysz taką torbę swoim wstałam klientom czy współpracownikom na przykład jako prezent świąteczny, albo kontrahentom podczas branżowych konferencji, bądź pewien, że torba będzie reklamować Twoje usługi, gdziekolwiek się pojawi. Żaden inny nośnik reklamy nie dotrze do tylu miejsc, co torba noszona zabierana do centrów handlowych i supermarketów.

Ekotorba to sygnał, że podzielasz wartości swoich klientów

Ekologia stała się stylem życia i ideą, za którą ludzie coraz chętniej płacą. Wegetariańskie jedzenie, kawa fairtrade, zakup używanych rzeczy zamiast nowych, to tylko niektóre elementy eko stylu życia. W niektórych środowiskach pokazywanie, że jest się Eko, np. przez wybór bezmięsnego jedzenia, mówienie o ekologicznych ideach, świadomość zmian klimatycznych itd. wpływa na to, w jaki sposób jesteś postrzegany. A to już wiąże się z tym, że klienci właśnie od Ciebie chcą kupować określone produkty i usługi. Niepozorna torba może przysporzyć Ci zainteresowania i lojalności klientów.

Jak wyglądają torby ekologiczne?

To jak będzie wyglądała akurat Twoja torba ekologiczna, zależy wyłącznie od Twojej inwencji i firmy, której powierzysz wykonanie torby. Jeśli korzystasz z usług Sklepu Ekologiczna Torba, będą to torby wykonane z bawełny, papieru, filcu, wigofilu (włóknina polipropylenowa) czy juty. Wszystkie materiały pochodzą z recycklingu, są wysokiej jakości i doskonałej trwałości. Dzięki temu osoby obdarowane taką torbą nie będą się z nią rozstawać, reklamując Twoje usługi wszędzie tam, gdzie tylko się pojawią.