Promocja dół

Mariusz Koziński: Stawiamy na jakość i wiarygodność

Mariusz Koziński: Stawiamy na jakość i wiarygodność

 

O wiarygodności, handlowych partnerach, nowych rynkach zbytu, poszerzaniu oferty i planach na przyszłość rozmawiamy z Mariuszem Kozińskim, prezesem TEXTILIMPEX-u.

LIFE IN Łódzkie: Niebawem miną dwa lata odkąd został Pan prezesem TEXTILIMPEX-u, firmy, która istnieje nieprzerwanie od ponad 70 lat. Jakie są obecnie główne obszary jej działania? Co udało się Panu zmienić w sposobie zarządzania firmą?

Mariusz Koziński: TEXTILIMPEX przez ponad 70 lat współpracował z partnerami z prawie całego świata. Szwecja, Rosja, Norwegia, Niemcy, Białoruś, Indie, Chiny, Australia – to tylko niektórzy z nich. Spółka wciąż rozszerza kontakty, zdobywa nowe rynki. Jesteśmy spółką Skarbu Państwa, która skutecznie konkuruje w handlu z Azją, czy krajami Europy Wschodniej. Stawiamy na jakość, wiarygodność i profesjonalizm. Zajmujemy się importem i eksportem włókien sztucznych, naturalnych i syntetycznych. W naszej ofercie znajdują się także wysokiej klasy surowce chemiczne, które posiadają wszelkie wymagane certyfikaty. Bycie wiarygodnym i uczciwym partnerem handlowym jest dla nas kluczowe. Wciąż szukamy nowych rozwiązań i uzupełniamy naszą ofertę.

Stąd zapewne w ofercie pojawiły się fartuchy ochronne i kombinezony?

W tym trudnym pandemicznym czasie dopasowujemy ofertę do najpilniejszych potrzeb. Takie obecnie jest zapotrzebowanie, a oferowane przez nas fartuchy i kombinezony ochronne posiadają wymagane certyfikaty i spełniają normy europejskie. To niezbędna ochrona dla lekarzy, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia.

To niejedyne nowości w ofercie – startujecie ze sprzedażą polskich marek odzieżowych. Jak narodził się ten pomysł i komu będziecie sprzedawać odzież?

Zawsze powtarzam, że to ludzie tworzą firmę i stoją za jej sukcesem. Do naszego zespołu dołączyło wiele kreatywnych osób, którym tak jak mi zależy na tym, by firma się rozwijała i szukała nowych obszarów zbytu. I tak zrodził się pomysł na sprzedaż polskich marek odzieżowych z województwa łódzkiego. Polskie marki to doskonała jakość tkanin i wiele produktów. Zapraszamy do współpracy sklepy, hurtownie, partnerów polskich i zagranicznych. Można w tej sprawie kontaktować się z naszym działem handlowym pod telefonem 510 993 260. Współpraca z polskimi producentami i przedsiębiorcami jest dla nas bardzo ważna, rodzime wyroby cieszą się uznaniem na całym świecie.

Spółka dysponuje też powierzchniami do wynajęcia – elegancki biurowiec w środku miasta, olbrzymie hale magazynowe na Widzewie. Jakich najemców poszukujecie?

Posiadamy własne magazyny w doskonałych lokalizacjach – przy ulicy Niciarnianej 50/52 i przy ulicy Fabrycznej 25 w Łodzi. To nas wyróżnia na tle wielu firm zajmujących się handlem zagranicznym. Nasza główna siedziba mieści się w samym centrum przy ulicy Traugutta 25. Tutaj z kolei oferujemy lokale do wynajęcia, posiadamy także sale konferencyjną i widowiskową. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie mamy tu żadnych szczególnych preferencji, może za jednym wyjątkiem – zależny nam na relacjach biznesowych z firmami, dla których tak jak dla nas ważna jest wiarygodność i profesjonalizm.

Plany na przyszłość?

TEXTILIMPEX to gwarancja stabilności i uczciwości, co dzisiaj jest szczególnie cenione. Nadal będziemy się rozwijać i inwestować w wykształconą i doświadczoną kadrę. TEXTILIMPEX zajmuje ważne miejsce na gospodarczej mapie Łodzi. I nic tego nie zmieni.
Rozmawiała Beata Sakowska
Zdjęcie Agnieszka Mikołajczyk

Łódź, ul. Traugutta 25
tel. 42 636 18 19
e-mail: sekretariat@textilimpex.pl
www.textilimpex.pl