Architektura

Magia miejsca i pięknych przedmiotów

Magia miejsca i pięknych przedmiotów

Chcemy się dzielić i zarażać łodzian, i nie tylko, naszą pasją, ale również pomóc im w stworzeniu własnego idealnego wnętrza. Milionova Fabryka Designu, to miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie luksus, piękno i wyjątkowość w swoim otoczeniu – mówi Joanna Wochtman, właścicielka showroomu Milionova Fabryka Designu.

LIFE IN. Łódzkie: Ekspozycja łącząca różne nurty od stylu skandynawskiego po włoską klasykę, wszystko idealnie wkomponowane w XIX -wieczne wnętrze dawnej fabryki Steinertów. Skąd tyle wyjątkowych, nietuzinkowych mebli i dodatków w jednym miejscu?

Joanna Wochtman: Ekspozycja powstała dzięki naszemu zamiłowaniu do wyjątkowych przedmiotów oraz architektury wnętrz. Od wielu lat uczestniczymy w najważniejszych targach związanych z designem w Mediolanie, Sztokholmie, Paryżu, Kolonii. Śledzimy poczynania naszych rodzimych projektantów czy też marek. I dlatego przed trzema laty podjęliśmy decyzję o stworzeniu miejsca – jakim jest Milionova Fabryka Designu. Chcemy się dzielić i zarażać łodzian, i nie tylko, naszą pasją, ale również pomóc im w stworzeniu własnego idealnego wnętrza.

Działacie Państwo już ponad trzy lata, czy mogłaby nam Pani powiedzieć, czego szukają klienci?

Przede wszystkim mebli, oświetlenia czy też innych elementów wyposażenia, które sprawią, że ich wnętrze będzie wyjątkowe, a zarazem funkcjonalne i komfortowe. Bogata oferta produktów, którą stale powiększamy, pozwala zaspokoić różnorodność gustów i oczekiwań naszych klientów.

Po meble i dodatki przyjeżdżają tu architekci i dekoratorzy z całej Polski. Dlaczego tu tak chętnie zaglądają, co takiego ciekawego macie w swojej ofercie, czego nie znajdziemy, gdzie indziej?

To nie tylko zasługa nietuzinkowej oferty produktowej, ale również magia miejsca. Łódź XIX wieku to przecież miejsce najbardziej dynamicznego rozkwitu architektury i designu w tej części Europy. Postanowiliśmy zatem wskrzesić uśpionego ducha, nieskromnie mówiąc, chyba nam się udało (śmiech).

Do kogo skierowana jest Wasza oferta?

Do wszystkich, którzy cenią sobie luksus, piękno i wyjątkowość w swoim otoczeniu.

Meble i dodatki, jakich uznanych twórców można u Państwa kupić?

Nazwiska sławnych wzorników i designerów można by wymieniać bez końca. Przywołam kilka największych nazwisk: Gio Ponti, Hans J. Wegner, Poul M. Volther, Ludovica i Roberto Palomba, Philippe Starck, Jamie Hayon, Alexander Lervik, Sam Baron, Tom Dixon, Nika Zupanc, Oskar Zięta, Elena Salmistraro…

W pięknie zaprojektowanej i urządzonej przestrzeni milej spędza się czas. Jaki styl obecnie dominuje? Czy może nie ma to znaczenia i liczy się tylko komfort i swoboda?

Klienci najczęściej zwracają uwagę na produkty najwyższej jakości. Doświadczenie pokazuje, iż w ostatnim czasie dominują proste, nowoczesne formy, co nie oznacza, że brakuje klientów sięgających po klasykę.

Salon przy Milionowej to nie tylko miejsce ekspozycji, to także przestrzeń, w której organizujecie Państwo wernisaże, spotkania z ciekawymi ludźmi, prezentujecie nowości.

Od samego początku naszej działalności, chcieliśmy stworzyć miejsce, które nie będzie spełniać jedynie funkcji powierzchni sklepowej. Pragnęliśmy ożywić tę przestrzeń i współdzielić ją z szeroko pojętą sztuką, z artystami, ich pracami, które wraz z designem stanowią małżeństwo doskonałe. Dzięki temu poznajemy ciekawych ludzi, ich pasje, nawiązujemy nowe przyjaźnie, co nas dodatkowo inspiruje i motywuje do dalszych działań.

Jakbym chciał mieć w domu jedną unikatową rzecz, taką, która odmieniłaby całe wnętrze, co by mi Pani poleciła?

Zapraszam serdecznie do naszego salonu, przy dobrej kawie, dobierzemy tą jedną wyjątkową rzecz, a może i więcej.

Rozmawiał Damian Karwowski
Zdjęcia Paweł Keler

Łódź, ul. Piotrkowska 276 (wjazd od ul. Milionowej 2)
tel. 42 688 44 88
e-mail: biuro@milionova.pl
www.milionova.pl