Polecamy

Szwajcarska perfekcja w każdym szczególe – luksusowe zegarki Epos

Szwajcarska perfekcja w każdym szczególe – luksusowe zegarki Epos

Szwajcaria przez wieki zyskała wyjątkową światową reputację dzięki pionierskiemu duchowi i poczuciu doskonałości swoich zegarmistrzów. Misją EPOS jest bycie strażnikiem tych tradycyjnych wartości i wysokich standardów.

Zegarki EPOS są projektowane i rozwijane z pasją, precyzyjnie wytwarzane w warsztatach Jura i Vallée de Joux, a także starannie montowane w Lengnau, obszarach, które zawsze były najbardziej znane w dziedzictwie zegarmistrzowskim.

Dlaczego zegarki szwajcarskie są tak popularne?

Sercem każdego zegarka Epos jest mechanizm. Podstawowe mechanizmy pochodzą od renomowanych szwajcarskich producentów, które następnie są przekształcane przez zegarmistrzów EPOS, dodając specjalne funkcje i zachwycające zdobienia. Nowe kreacje są w większości produkowane we własnym zakresie. Po zakończeniu ruch jest bardzo starannie dekorowany, często ręcznie. Prawie wszystkie modele Epos są wyposażone w kryształowy dekiel, który pozwala właścicielowi podziwiać dzieło. W rezultacie kolekcje EPOS są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów i miłośników zegarków.

Epos – zegarki z domieszką luksusu

EPOS oferuje wysokiej jakości zegarki mechaniczne z ciekawymi funkcjami, ale wciąż w przystępnej cenie. Wykończone z dużą starannością, zgodnie z tradycją szwajcarskich zegarmistrzów, zasługują na miano „Artistry in Watchmaking”.EPOS wykorzystuje tylko szwajcarskie mechanizmy. Głównymi dostawcami są ETA (w tym Unitas, Valjoux, Peseux) i Sellita. Większość mechanizmów używanych jako podstawy zegarków Epos jest bogato zdobiona, często z Côtes de Genève i niebieskimi śrubami.

Epos – która seria jest najlepsza?

Epos Emotion – zegarek dla fanów elegancji
Zegarki Epos Emotion mają klasyczny i tradycyjny design. Stylowy i skromny wygląd w połączeniu ze skórzanym paskiem lub bransoletą ze stali szlachetnej dają piękne połączenie. Każdy zegarek Epos Emotion jest wykonany w Szwajcarii i ma wewnątrz szwajcarski mechanizm firmy ETA. Automatyczny mechanizm ETA 2892 jest niezawodny i zapewnia doskonałe wskazanie czasu. Firma Epos wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości, a wszystkie zegarki są wykonywane ręcznie, tym właśnie Epos odróżnia się od innych marek zegarków. Przy produkcji tych pięknych zegarków Epos najważniejsze są dbałość o szczegóły, jakość i perfekcja.

Epos Passion, czyli klasyka na nowo
Kolekcja Epos Passion jest jedną z najbardziej uniwersalnych marek zegarków, jeśli chodzi o aktualne portfolio firmy Epos. W jej skład wchodzi m.in. model 3401 „Modern Look”, który szczyci się dosyć dużą popularnością, co przekłada się na wysoką sprzedaż w naszym kraju.

Epos Oeuvre D’art – zegarki open heart
Specjalne, ekskluzywne wydanie zegarków Epos Oeuvre D’Art w limitowanej ilości 2015 sztuk zostało rozesłanych na cały świat. Jedne z najnowszych modeli Epos Oeuvre D’Art mogą być noszone jako zegarek naręczny lub jako zegarek kieszonkowy. Ręcznie nakręcany mechanizm Unitas 6498, dodatkowo ręcznie grawerowany, a ponadto pięknie zdobiony. Na godzinie 8 można spostrzec znajdujący się tam balans, który zachwyca swoją pracą. Możemy go podziwiać dzięki specjalnie wyciętej w tym celu tarczy. Z kolei na godzinie 6 znajduje się mały sekundnik. Koperta, która wykonana jest ze stali szlachetnej i zamknięta szafirowym szkłem. Zegarki dostać można z tarczą w kolorze zielonym, ciemnoszarym lub srebrnym z indeksami arabskimi.

Epos Sportive dla sportowców
Zegarek Epos Sportive to męskie modele, które idealnie pasują do formalnych i biznesowych stylizacji. W urządzeniach tej serii znajduje się mechanizm automatyczny najwyższej jakości. Zegarek posiada stalową kopertę w srebrnym kolorze i precyzyjny mechanizm. Modele tej serii możemy znaleźć na skórzanym pasku, silikonowym lub na klasycznej bransolecie. Dzięki wygodnemu zapięciu można go łatwo zdjąć. Szafirowe szkiełko zapewnia doskonałą ochronę przed zarysowaniami i doskonale komponuje się z tarczą utrzymaną w klasycznej kolorystyce. Zaletą Epos Sportive jest jego wysoka wodoodporność do 100 metrów, co pozwala użytkownikowi nosić zegarek podczas pływania.

Innowacyjne zegarki Epos

EPOS jest szczególnie dumny ze swoich wewnętrznych innowacji, takich jak pionowa wielka data, wskaźnik 24-godzinny lub nadmierna godzina skoków. Te skomplikowane mechanizmy wymagają sporych umiejętności zegarmistrzowskich, dzięki którym każdy zegarek staje się dziełem sztuki. Epos to jedna z najbardziej rozpoznawalnych szwajcarskich marek, która dla wielu jest synonimem precyzji, piękna i niezawodności.