Polecamy

Łódzka strefa zaprasza do kina samochodowego

Łódzka strefa zaprasza do kina samochodowego

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprasza wszystkich do kina samochodowego. Pierwszy pokaz już w najbliższą sobotę, 18 lipca o 21. Cykl seansów otworzy tytuł „Kobieta Sukcesu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Wstęp do kina jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na stronie kinowstrefie.pl

Cztery najbliższe sobotnie wieczory na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22G będą świętem plenerowej kinematografii. Na ekranie o wielkości prawie 50 metrów kwadratowych wyświetlane będą produkcje polskie i uznane filmy zagraniczne. Na pierwszy ogień na ekran trafi polska komedia „Kobieta Sukcesu”. Jak sama nazwa wskazuje jest to opowieść o kobiecie sukcesu, której w pewnym momencie życie wywraca się do góry nogami. W repertuarze znalazły się jeszcze takie filmy jak: „Kod Dedala”, „Plan B” i „Podły, okrutny, zły”.

– Kino samochodowe jest naszą odpowiedzią na promowanie kultury popularnej w czasach koronawirusa. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych kinomaniaków w sobotnie wieczory do strefy. Filmy obejrzymy na dużym ekranie, wygodnie w fotelach własnego auta, w towarzystwie najbliższych osób, otoczeniu fabrykanckich budynków i co najważniejsze, całkowicie bezpiecznie. Kina samochodowe, które kiedyś były częścią amerykańskiego krajobrazu, dziś w dobie pandemii wracają jako ciekawa alternatywa dla tradycyjnego kina. – mówi Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji, której w prosty sposób można dokonać na stronie kinowstrefie.pl

– Mail z potwierdzeniem rejestracji jest jednocześnie biletem wstępu. Dlatego bardzo ważne jest by go zachować i mieć go przy sobie, gdy już dotrzemy samochodem do strefy. Samochód może być zapełniony w stu procentach jeśli na seans przyjechały osoby na stałe ze sobą mieszkające. W innym przypadku zgodnie z przepisami może być zajęta tylko połowa miejsc. – wyjaśnia Marta Zdrzynicka, dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji ŁSSE.

Dla kinomaniaków i ich aut strefa przygotowała plac o wielkości prawie 6 tys. metrów kwadratowych znajdujący się zaraz za budynkiem siedziby. Pozwoli to na swobodne parkowanie z zachowaniem odpowiedniej, bezpiecznej odległości między autami kilkudziesięciu pojazdów. Ruchem na miejscu będzie kierował zespół porządkowy. Organizatorzy doradzają przyjechanie kilkanaście minut przed rozpoczęciem seansu by spokojnie zająć miejsce. Wjazd na plac kina będzie otwarty zarówno od ulicy Fabrycznej jak i Tymienieckiego.