Wydarzenia

Łódź gospodarzem Property Walk

Łódź gospodarzem Property Walk

Property Walk to połączenie spaceru po wyjątkowych obiektach architektonicznych z prezentacjami, warsztatami, spotkaniem networkingowym i inspiracyjnym. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Łódź.

13 października to data kolejnej już edycji Property Walk, popularnego wydarzenia, od kilku lat
z sukcesem organizowanego przez Stowarzyszenie WIREP (Women in Real Estate in Poland). Wydarzenie organizowane jest cyklicznie dwa razy do roku i jest wartością dla miłośników ciekawych projektów i dobrej architektury.

– W wydarzeniu mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane branżą nieruchomości. Warto uczestniczyć w nim ze względu na niepowtarzalną możliwość zwiedzenia z przewodnikiem dwóch nietuzinkowych inwestycji na mapie łódzkich rewitalizacji, w tym kompleksu Monopolis, laureata nagrody MIPIM 2020. W wydarzeniu warto uczestniczyć również ze względu na jego ekspercki charakter, który uświetniają prelegenci z Okam, Virako oraz Urzędu Miasta Łodzi – mówi Joanna Rutkowska z pracowni ARR Architekci, jednocześnie współorganizatorka Propert Walk.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem Łódź Wpływa. W programie zaplanowano zwiedzanie zrewitalizowanego kompleksu fabrycznego z XIX wieku: Łódź.Work, prezentację kompleksu Monopolis, laureata MIPIM Awards 2020 oraz spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Łódź.

– Miejsca te zostały wybrane dlatego, że są to świetne przykłady realizacji nowej strategii biznesowego i społecznego rozwoju Łodzi. Rewitalizacja obu obiektów uwzględnia kulturowe dziedzictwo miasta oraz podkreśla istniejącą tkankę miejską – wyjaśnia Joanna Rutkowska.

Miejsca odwiedzane w łódzkim Property Walk są doskonałym przykładem udanych rewitalizacji podupadłych, pofabrycznych terenów i włączania ich w żywą tkankę miejską. Kluczowym zagadnieniem wydarzenia będą dalsze inwestycje tego typu, plany miasta i prywatnych Inwestorów, a także odpowiedzi na pytania co i w jaki sposób robić aby przywrócić do świetności i oddać w użytkowanie takie miejsca nie tylko biznesowi, ale przede wszystkim Łodzianom.

Warto podkreślić, że wydarzenia typu Property Walk to szerokie forum możliwości biznesowych, stwarzają szansę na wymianę poglądów oraz nawiązywanie bezpośrednich biznesowych kontaktów.

****

WIREP

Women in Real Estate in Poland to ogólnokrajowa organizacja kobiet zawodowo związanych z sektorem nieruchomości i budownictwa. Stowarzyszenie WIREP jest platformą, która wspomaga kobiety z branży nieruchomości w ich pracy, dając możliwość wymiany doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności i kontaktów biznesowych.

Na co dzień przedstawicielki stowarzyszenia zajmują się m.in. zarządzaniem inwestycjami, zarządzaniem aktywami, pośrednictwem w obrocie nieruchomościami, architekturą, inżynierią oraz doradztwem w zakresie finansów i prawa. Reprezentują zarówno duże, jak i małe firmy, są w różnym wieku, mają zróżnicowane doświadczenie zawodowe i piastują różne funkcje.

Tak duże zróżnicowanie zapewnia szerokie forum możliwości biznesowych, wymiany poglądów oraz nawiązywanie bezpośrednich kontaktów. Stowarzyszenie definiuje i upowszechnia wartości wyznawane przez nowoczesne, przedsiębiorcze kobiety. Istotę działań stanowi skuteczność, etyka, odpowiedzialność, wsparcie i współdziałanie oraz sprawczość.

Wypełniając cele statutowe WIREP tworzy i wprowadza w życie roczne plany    szkoleniowe i edukacyjne, których tematy inspirowane są zjawiskami ważnymi dla branży nieruchomości. Organizuje cykliczne spotkania, podczas których nawiązywane są zawodowe i osobiste kontakty. Panie biorą udział w wydarzeniach branżowych, edukacyjnych spotkaniach eksperckich, śniadaniach networingowych oraz aktywnie wspierają różnorodne inicjatywy społeczne.