Monopolis

Lodowisko w Monopolis! Tego jeszcze nie było!

Lodowisko w Monopolis! Tego jeszcze nie było!

Zima to najlepszy czas do jazdy na łyżwach, a wyjście na lodowisko to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. I właśnie na taką atrakcję już od 2 grudnia zaprasza Monopolis!

Zima w Monopolis zapowiada się wyjątkowo aktywnie i atrakcyjnie. Nie bez przyczyny, bo będzie tam można spędzić czas na przygotowanym specjalnie na tę okazję lodowisku. Ta propozycja z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców całej Łodzi, a szczególnie tej części miasta, którzy do tej pory nie mieli u siebie takiej oferty.

Wielkie otwarcie lodowiska zaplanowana na 2 grudnia o godz. 18.00, a towarzyszyć mu będzie włączenie świątecznej iluminacji na budynku i światełek na niemal 7-metrowej choince. Wieczór uświetnią pokazy jazdy na lodzie w wykonaniu Łukasza Kędzierskiego, Mistrza Polski i reprezentanta Polski na zawodach międzynarodowych, a także Łódzkiej Akademii Łyżwiarstwa. Wieczór umili swoją obecnością Olga Borys. Warte podkreślenia jest to, że po części oficjalnej wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie skorzystać z lodowiska.

– W Monopolis zawsze staramy się dbać o mieszkańców naszego miasta, zapewniając im szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Latem były to koncerty w ramach Spirit of Łódź Music Festival i Monokino. Tym razem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom amatorów sportów zimowych. Na naszym parkingu od ulicy Kopcińskiego powstało zadaszone lodowisko, które mamy nadzieję okaże się świetną okazją do odwiedzenia Monopolis. Przy okazji będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej i podziwiać iluminacje świąteczne, rozmieszczone w całym kompleksie – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako, inwestora Monopolis.

Przygotowania do otwarcia trwały niemal 3 miesiące ustaleń, pomiarów i prób technicznych. Sam proces powstawania tafli lodu o powierzchni 170 metrów kwadratowych zajął tydzień. Tego pracochłonnego i żmudnego działania nie dało się przyspieszyć, ale za to teraz goście lodowiska cieszyć się będą idealnymi warunkami do jazdy.

Lodowisko otwarte będzie w godzinach 11.00-21.00. Za godzinną jazdę trzeba będzie zapłacić 15 zł, a wypożyczenie łyżew kosztować będzie 5zł. Dla dzieci i początkujących użytkowników przygotowano bezpłatne pingwinki do nauki jazdy.
Dodatkowo w każdy wtorek w godz. 17.30-19.45 do dyspozycji gości będzie instruktor z Łódzkiej Akademii Łyżwiarstwa. Lodowisko otwarte będzie do 15 lutego.

Warto zapamiętać, że cały pierwszy weekend grudnia w Monopolis obfitował będzie w wiele atrakcji. W sobotę w wybranych godzinach będzie można obejrzeć pokazy łyżwiarskie w wykonaniu klubu sportowego Walley Synchron Dance. W sobotę i niedzielę w Art Gallery królować będą MONOgry, czyli planszówkowe szaleństwo. A w niedzielę od 16.30 na najmłodszych gości czekać będzie Św. Mikołaj. Warto zatem zaplanować „Mikołajki” nieco wcześniej i już w „Barbórkę” odwiedzić Monopolis.

***

Monopolis – wiele w jednym
Monopolis to wpisująca się w dziedzictwo pofabrycznych, łódzkich zabudowań przestrzeń, która stanowi mozaikę funkcji kulinarnych i kulturalnych. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Monopolis to jeden kompleks skrywający wiele polis: 7 restauracji, biura, zielony pasaż, Scenę Monopolis, Muzeum Polmosu, Monosferę Kreatywności dla dzieci i galerie sztuki. To istny kombinat sztuki, kultury i rozrywki. Pofabryczny kompleks jest flagową inwestycją Virako – polskiej firmy deweloperskiej.