Monopolis

Zima w MONOPOLIS

Zima w MONOPOLIS

Na łyżwy do Monopolis? A jakże! W tym roku już po raz drugi kompleks po dawnym monopolu wódczanym w Łodzi zaprasza na lodowisko. Od 1 grudnia fani łyżew mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi.

Monopolis przyzwyczaiło swoich bywalców to tego, że nawet zimą nie można się tam nudzić, a tegoroczna zima w Monopolis zapowiada się szczególnie atrakcyjnie i aktywnie. Jej start w zrewitalizowanym kompleksie po dawnym monopolu wódczanym zaplanowano na 1 grudnia, na godz. 18.00. Rozbłysną wtedy światła na 7-metrowej choince, włączą się świąteczne iluminacje, pojawią się goście specjalni i wystartuje największa zimowa atrakcja Monopolis – lodowisko pod dachem. Proces powstawania lodowej tafli o powierzchni 170 mkw trwał wiele godzin. Za to teraz kusi idealnymi warunkami do jazdy. Wszystko już gotowe i czeka na gości.

– Nie samą pracą człowiek żyje. W Monopolis to powiedzenie jest aktualne od samego początku naszej działalności. Stworzyliśmy tu wyjątkowe miejsca, w których można przyjemnie spędzić czas. Mamy wiele restauracji, jest teatr Scena Monopolis, można odwiedzić galerię, muzeum, a dzieci mogą spędzić czas w Monosferze Kreatywności. Od wiosny do później jesieni organizujemy wiele wydarzeń kulturalnych, na których gościmy artystów z Polski i zagranicy. Gorącą atmosferę zapewniamy też zimą. Już po raz drugi będzie można u nas poślizgać się na łyżwach, a przy okazji skorzystać z oferty gastronomicznej i podziwiać iluminacje świąteczne, rozmieszczone w całym kompleksie. Serdecznie zapraszamy! – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako, inwestora Monopolis.

Wieczór 1 grudnia uświetnią pokazy jazdy na lodzie w wykonaniu mistrzów jazdy figurowej. Warte podkreślenia jest to, że po części oficjalnej wszyscy zainteresowani goście będą mogli bezpłatnie skorzystać z lodowiska.

Lodowisko pod dachem otwarte będzie w dni powszednie w godzinach 11.00-21.00, a w soboty i niedziele 11.00-21.15. Przerwy techniczne planowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 15.45-16.15, a w weekendy 14.30-15.00 oraz 18.30-19.00. Podczas przerw poprawiany będzie stan techniczny lodowiska.

Za godzinną jazdę zapłacimy 15 zł, a wypożyczenie łyżew kosztować będzie 5 zł. Na dzieci i początkujących łyżwiarzy czekają bezpłatne pingwinki do nauki jazdy. Lodowisko ma być otwarte do połowy lutego.