Polecamy

Letnie Spotkania z Jazzem Madame Chromatique

Letnie Spotkania z Jazzem Madame Chromatique

Tego lata w Łodzi i regionie nie zabraknie doznań muzycznych! Organizatorzy „Letnich spotkań z jazzem Madame Chromatique” zapraszają do udziału w projekcie, który nie tylko zaspokoi potrzebę wysłuchania dobrej muzyki, ale też wesprze działalność statutową Fundacji Madame Chromatique oraz partnerskich fundacji z regionu łódzkiego, które uczestniczą w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Letnie Spotkania z JAZZem to cykl 9-ciu koncertów w Łodzi i okolicach, podczas których uczestnicy będą mieli okazję posłuchać różnych odmian tego nurtu muzycznego. Będzie też międzynarodowo, bo swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli muzycy nie tylko z Polski. Koncerty zaplanowano w wielu nieoczywistych lokalizacjach. Wsparcia w realizacji części muzycznej letnich spotkań udzielili m.in. nagrodzeni Jazzowymi Oscarami organizatorzy Adi Jazz Festival. Wszystkie szczegóły można znaleźć na profilach społecznościowych Spotkań. Warto je polubić, wspierając w ten sposób projekt.

Koncertom towarzyszyć będą specjalnie zorganizowane wystawy dostępne ekskluzywnie dla uczestników wydarzenia. Zobaczyć można będzie między innymi wyjątkową wystawę starych fotografii jazzowych, swoje prace fotograficzne pokaże Maria Tymińska, a podczas ostatniego koncertu odbędzie się wystawa szklanych rzeźb z zatopionymi malowanymi instrumentami jazzowymi autorstwa Adama Łożkowskiego. A to jeszcze nie wszystko z niespodzianek jakie na czekają na uczestników.

Za główny cel charytatywny organizatorzy wydarzenia postawili organizację zajęć plastycznych podczas bezpłatnych półkolonii dla 100 dzieci z rodzin wykluczonych, wybranych w projekcie Art. Parasol. Każdy z koncertów będzie miał dodatkowo szczególnego partnera: fundacje z regionu łódzkiego, do których trafi część środków ze sprzedaży biletów. Gdzie kupić bilet? W tym celu warto śledzić publikacje na profilu wydarzenia – każdy koncert ma osobne wydarzenie i tam będzie można znaleźć link do biletów. Sprzedaż biletów na koncerty ruszyła też przez Kup Bilecik.

Organizatorzy Letnich Spotkań z Jazzem wciąż poszukują Mecenasów i Partnerów, którzy chcieliby wesprzeć projekt. Kontakt w sprawie mecenatu: jazz@madamechromatique.com

Jak jeszcze można pomóc w realizacji projektu?
– uczestnicząc w koncertach i zabierając ze sobą znajomych oraz rodzinę
– kupując płyty CD z Letnich Spotkań z Jazzem, które wyprodukowano specjalnie na tę okazję
– udostępniając profile projektu w social mediach oraz wydarzenia i posty
– reagując i komentując wpisy

***

Terminy koncertów, planowane lokalizacje oraz wspierane fundacje:

5.07
Filharmonia Łódzka: Chiara Quintet (prowadzący: Dionizy Piątkowski) – Fundacja Happy Kids

12.07
Kościół Ewangelicko-Augsburski w Pabianicach: Plejaden Quartet oraz gościnnie grupa The Gospel Time – Hospicjum Przy Łupkowej

19.07
Manuarte Łódź: kubański jazz i Jose Torres, Yaremi de las Mercedes Kordos oraz trio Luisa Nubioli – Fundacja Unamos Culturas oraz Fundacja Kocham i Rozumiem

26.07
Patio IPT na terenie AHE w Łodzi: Wojciech Konikiewicz solo – Fundacja DOZ i Fundacja na Rzecz Chorych na Białaczki

04.08
Manuarte Łódź: Akira Ando and the Japs – japoński septet – Stowarzyszenie Kluby Yakumogoto i PCK odział w Łodzi

09.08
Hala odlotów Portu Lotniczego w Łodzi – Adam Wendt i Krzysztof Piasecki – Fundacja Kamila Maćkowiaka

16.08
Filharmonia Łódzka – Jacek Pelc Band: Maciej Sikała, Maurizio Rolli, Giulio Gentile, Jacek Pelc – Fundacja Dom

23.08
DK Łęczyca- Marek Kądziela, Piotr Grębkowski i przyjaciele – Przytulisko Głowno-Arkadia Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt  

01.09
Hala Szkoły Filmowej w Łodzi – Lena Ledoff – jazzowy projekt „ Chopin +”- Fundacja Rozwoju Szkoły Filmowej w Łodzi i Fundacja Połączeni Pasją

***

Kim jesteśmy?

Fundacja Madame Chromatique to projekt zespołu pasjonatów, profesjonalistów z rynku sztuki, osobowości akademickich oraz właścicieli firm i aktywnych przedsiębiorców, którzy razem z grupą Ambasadorów projektów (m.in: Marise de Lempicka, Ewa Sobkiewicz, Józef Szmich, Jolanta Chełmińska), mecenasów sztuki i partnerów wyznaczyli sobie misję Promocji Sztuki Współczesnej w Polsce i za granicą.
Jako zespół posiadamy już ponad 30-letnie doświadczenie na rynku sztuki. Zorganizowaliśmy ponad 200 wystaw i wernisaży w kraju i za granicą, a także koncerty ( np. Adi Jazz Festiwal) i plenery artystyczne. Mamy na koncie wydawnictwa książek o sztuce i katalogów prezentujących malarstwo, rysunek, grafikę i rzeźbę.