Kultura

Letnia Scena Monopolis

Letnia Scena Monopolis

Cykl plenerowych darmowych spektakli, na które do Parku Źródliska zaprasza firma Virako, cieszy się niezwykłą popularnością. Za nami dwa wyjątkowe przedstawienia – monodram Teatru Polskiego „Szekspir Forever!” w znakomitym wykonaniu Andrzeja Seweryna oraz „Cudowna terapia” Teatru Fundacji Kamila Maćkowiaka. Cykl zamknie stołeczny Teatr Kamienica pod dyrekcją Emiliana Kamińskiego.


Organizacja Letniej Sceny Monopolis wpisuje się w filozofię działania Virako – tworzenia unikalnych, wielofunkcyjnych przestrzeni miejskich, otwartych dla łodzian. – Nasze inwestycje kreują zarówno tkankę miejską, jak i społeczną, dlatego działalność kulturalna jest bardzo mocno wpisana w funkcjonowanie Virako – mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako. – To człowiek jest odbiorcą naszej pracy, to on musi poczuć i zrozumieć nową przestrzeń.

Monopolis jest w tym przypadku projektem bardzo szczególnym, z którym mieszkańcy czują się związani emocjonalnie ze względu na jego historię, a z drugiej strony – z którym wiążą duże nadzieje na przyszłość. Dlatego drugi rok z rządu zaprosiliśmy wszystkich do celebrowania wakacyjnych miesięcy wraz z Letnią Scenę Monopolis.

Monopolis to jeden z największych projektów rewitalizacyjnych, które są obecnie prowadzone w Europie Środkowo-Wschodniej. Na terenie dawnych zakładów Monopolu Wódczanego powstanie przestrzeń łącząca biznes, kulturę, gastronomię i rekreację. Oprócz najwyższej klasy nowoczesnych biur i sali widowiskowej powstaną tam lokale gastronomiczne, basen, klub dla dzieci, galeria sztuki, muzeum oraz teatr.