Kulinaria

La Mia Fabbrica – najlepsza pizza neapolitańska w Łodzi!

La Mia Fabbrica – najlepsza pizza neapolitańska w Łodzi!

Znawcy mówią, że do tego, by pizza była smaczna potrzeba dwóch rzeczy: pieca i ciasta. W pizzy neapolitańskiej ważny jest jeszcze trzeci składnik – odrobina uczucia. Pizza z La Mia Fabbrica ma to wszystko! 

Monopolis zaprasza na najsmaczniejszą w Łodzi pizzę neapolitańską. La Mia Fabbrica, czyli „moja fabryka” to najnowszy lokal w zrewitalizowanych zakładach po dawnym monopolu wódczanym. Pizzeria łączy włoską nazwę z fabrykanckim duchem miejsca. Wyjątkowy lokal mieści się w zrewitalizowanych wnętrzach stuletniego magazynu. Nowy wystrój zachwyci wszystkich fanów postindustrialnej architektury – na ścianach króluje czerwona cegła połączona z industrialną czernią, drewnianymi meblami oraz roślinnymi dekoracjami, które przełamują surowość wnętrza.

Lokal zaprasza gości obietnicą rodzinnej atmosfery i propozycją najlepszej neapolitańskiej pizzy w Polsce (i nie tylko!), a na sukces dania mają składać się odpowiednio dobrane składniki oraz tradycyjny, wysokiej jakości piec, który nadaje całości charakterystycznego, niezwykłego smaku.

– Lokal ma 300 metrów powierzchni, z czego dla gości przeznaczyliśmy 145 metrów. O piecu do pizzy można powiedzieć, że to mercedes wśród pieców. Sprowadziliśmy go bezpośrednio od włoskiego producenta, który robi je do najlepszych neapolitańskich i włoskich pizzerii. Stoją za nim lata doświadczeń i znajomość technologii. Tajemnica tego pieca tkwi w jego spodzie, na którym kładzie się pizzę do wypieczenia. Dzięki temu mamy wyjątkowe ciasto, a do tego doskonałe produkty, które sprowadzamy bezpośrednio od włoskich producentów – opowiada Zbigniew Stempień, właściciel La Mia Fabbrica oraz producent najlepszych w Polsce steków wołowych.

Zbigniew Stempień, właściciel La Mia Fabbrica

Choć pizza jest tu królową, w karcie La Mia Fabbrica nie zabraknie jednak również innych dań. Goście będą mieli możliwość spróbowania najwyższej jakości oryginalnych produktów – steków podawanych na cieście do pizzy, makaronów, lasagne, suszonych pomidorów, najlepszej oliwy, będzie na nich również czekać karta wyselekcjonowanych alkoholi. Personel pizzerii udzieli wszelkich informacji oraz będzie służyć radą w kwestii doboru dań oraz napojów.

– Monopolis to miejsce, które bezustannie ewoluuje, zmienia się, staje się coraz piękniejsze i ma więcej do zaoferowania. Nowa pizzeria, do której można przyjść tak po prostu, albo przed spektaklem, albo czekając na moment, w którym dziecko skończy warsztaty w Monosferze, to wspaniałe miejsce dopełniające naszą obecną ofertę kulinarną dla całych rodzin. Od dzieci po dorosłych – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako, inwestor Monopolis.

La Mia Fabbrica to niewątpliwie miejsce z charakterem, lokal rodzinny, gdzie wspaniała atmosfera łączy się z doskonałym jedzeniem. Charakter tego miejsca niewątpliwie sprawi, że każdy z gości zechce tu wrócić.

***

O Monopolis

Monopolis powstało na terenie dawnego Monopolu Wódczanego otwartego w 1902 roku. Produkcja wódek trwała tutaj do 2007 r., jednak później zabytkowe budynki niszczały, będąc nieużytkowane. Nowy rozdział łódzkiego Polmosu rozpoczął się w 2013 roku wraz z powstaniem „inicjatywy Monopolis” – Łódź miała zyskać miejsce wyjątkowe na skalę światową. Autorem projektu Monopolis jest Grupa5. Architekci, a logo powstało w pracowni Janusza Kaniewskiego, znanego i cenionego projektanta. Dziś Monopolis to biura, restauracje, kawiarnie, piekarnia, muzeum, galerie sztuki i teatr. To z jednej strony miejsce pracy, a z drugiej kameralna przestrzeń do spotkań z przyjaciółmi i rodziną.

O Virako 

Virako sp. z o.o. jest działającą od 2001r., dynamicznie rozwijającą się polską firmą deweloperską, inwestującą w budowę kompleksów biurowych. Jedną z pierwszych inwestycji Virako było Centrum Biznesowe Faktoria w Łodzi, następnie nowe życie zyskały dawne budynki Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku, przebudowane na wielofunkcyjny biurowiec oferujący klimatyczne lofty biurowe. Kolejne przedsięwzięcie – nowoczesny kompleks Forum 76 Business Centre – to pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A zdobywający liczne wyróżnienia. Flagową inwestycją Virako jest jednak Monopolis. Kompleks biurowo-kulturalny mieszczący się w dawnych zakładach Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeciego co do wielkości zabytkowego zespołu fabrycznego w Łodzi (po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego), to inwestycja, która zyskała uznanie na arenie międzynarodowej. Monopolis zdobyło tzw. oscara nieruchomościowego dla najlepszej inwestycji wielofunkcyjnej na świecie w ramach MIPIM Awards 2020, a także prestiżowy tytuł „Budowy Roku 2020”.