Polecamy

Kultura online nie zwalnia, wiele ciekawych propozycji

Kultura online nie zwalnia, wiele ciekawych propozycji

Kulturalny czwartek: Teatr Powszechny zaprasza na kolejny odcinek stand-upu „Pomoc domowa radzi”, Muzeum Sztuki na czytanki – Wojciech Bąkowski czyta „Teorię widzenia”, a Centrum Nauki i Techniki EC1 zachęca do wspólnego rozwiązywania zagadek naukowych.

Pomoc domowa radzi, odc. 4. Zaprasza Teatr Powszechny.

To już czwarty odcinek internetowego stand-upu. Występują: Marta Jarczewska, Diana Krupa, Filip Jacak, Arkadiusz Wójcik. Operator kamery, montaż: Marcin Gwarda. Dźwięk, muzyka: Bartosz Adamiak. Opieka artystyczna: Ewa Pilawska. Zapraszamy na stronę teatru: https://powszechny.pl/ .

Poprzednie odcinki można zobaczyć na You Tube.

Pierwszy: https://www.youtube.com/watch?v=-KFMEG3SADI

Drugi: https://www.youtube.com/watch?v=2Z-DxmM5JsQ

Trzeci: https://www.youtube.com/watch?v=X1saS4kxKQ0

Zagadkowe okno do mikroświata. Zaprasza  Centrum Nauki i Techniki EC1, godz. 11:00

Zachęcamy całe rodziny do wspólnego rozwiązywania zagadek naukowych. Mamy dla Was filmiki, transmisje na żywo, wirtualne spacery i oprowadzania, zagadki oraz quizy… Mamy w zanadrzu coś dla fanów kina, nauki, techniki, komiksów i gwiazd, dlatego zapewniamy, że będzie z czego wybierać.

Szczegóły pod linkiem wydarzenia: https://www.facebook.com/events/196833905079717/?event_time_id=211528903610217

Wszystkie dotychczasowe materiały EC1 znajdziecie tutaj: https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/ec1-lodz-line

Krav Maga. Warsztaty ruchowe dla dzieci. Zaprasza Art Inkubator.

Warsztaty odbywają się przez cały kwiecień, na żywo na Facebooku – na fanpage’u Fabryki Sztuki w Łodzi. Warsztaty, prowadzone przez wspaniałych instruktorów, przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Udział w warsztatach online jest bezpłatny. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty i klikajcie – https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz.

Link do wydarzenia:

 

Czytanki #2: Wojciech Bąkowski czyta „Teorię widzenia”. Zaprasza MS1. G.19.00.

Artysta multimedialny dokona interpretacji tekstu Władysława Strzemińskiego „Teoria Widzenia”. Wydana po raz pierwszy w 1958 roku i wznowiona przez Muzeum Sztuki w Łodzi w 2016 książka jest owocem długoletniej refleksji Strzemińskiego i niezwykłe świadectwo teoretycznej świadomości artysty, który na trwałe wpłynął na rozwój sztuk plastycznych. Wybór Wojciecha Bąkowskiego, muzyka, poety, performera nadaje temu ikonicznemu tekstowi nowych znaczeń. Gorąco zachęcamy do wspólnego odkrywania „Teorii Widzenia”. W ramach dalszego odkrywania artystycznej osobowości Wojciecha Bąkowskiego obejrzyjcie głośne „Serce Miłości” Łukasza Rondudy. W rolach głównych niezwykli: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska https://vod.pl/filmy/serce-milosci-caly-film-online/wmxszpe

Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/243074763410429/?active_tab=about