Polecamy

Które dzielnice Łodzi są idealne do zamieszkania?

Które dzielnice Łodzi są idealne do zamieszkania?

Choć Łódź jest trzecim pod względem zaludnienia miastem Polski, może pochwalić się najtańszym rynkiem mieszkaniowym w całym kraju. To z kolei przyciąga niczym magnes nie tylko deweloperów, ale także inwestorów, którzy nadwyżki gotówki chętnie lokują w stabilne i bezpieczne aktywa.

Swoją przestrzeń do życia znajdują też pracownicy przemysłu i biznesu, których w Łodzi nie brakuje. Koniecznie sprawdź, które dzielnice są najlepsze do tego, aby w nich zamieszkać.

Po pierwsze: Teofilów

Z roku na rok łódzki Teofilów zyskuje na popularności i atrakcyjności wśród osób poszukujących swojego miejsca do życia. Świadczyć o tym może między innymi duże zainteresowanie ofertami znajdującymi się w serwisie https://adresowo.pl/mieszkania/lodz/. Teofilów to dobre miejsce do życia – nie tylko ze względu na dostęp do terenów zielonych, ale także potencjalnych miejsc pracy w przemyśle czy znakomitym dostępie do strefy handlowo-usługowej. Stąd też nie dziwi fakt, że cena za m2 mieszkania w tej okolicy rośnie. Poniższy wykres tylko to potwierdza. Jak widać, za m2 mieszkania na Teofilowie w II kwartale 2021 roku trzeba było zapłacić 6123 zł/m². Cena względem poprzedniego kwartału wzrosła więc o 365 zł/m².

Rys. Mediana cen za m2 mieszkania na Teofilowie na rynku wtórnym (II kwartał 2021 r.)

Po drugie: Polesie

Ci, dla których komfort życia równa się z nieograniczonym dostępem do przyrody, na pewno nie omieszkają sprawdzić dostępności mieszkań w zachodnim rejonie Łodzi, na Polesiu. Park Józefa Piłsudskiego, ogród botaniczny, ale i ZOO – to miła odmiana od zabetonowanych placów. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra komunikacja ze Śródmieściem i innymi dzielnicami miasta. Doskonała infrastruktura drogowa, bliskość wielkopowierzchniowych sklepów i spokój, którego nie zazna się w centrum – to główne argumenty, które przemawiają za nabyciem nieruchomości właśnie tutaj. Polesie jest dzielnicą wyjątkowo przyjazną rodzinom z dziećmi. Jeśli chodzi o rodzaj budownictwa, to inwestorzy mogą wybierać zarówno wśród bloków w stanie deweloperskim, mieszkań „z drugiej ręki” w wielkiej płycie, ale też w zabytkowych kamienicach. Dla każdego coś się znajdzie.

Po trzecie: Śródmieście

Ścisłe centrum Łodzi, którego życie i sprawy kręcą się głównie wokół ulicy Piotrkowskiej, skupia uwagę osób młodych, lubiących, gdy ciągle coś się dzieje. Dla wiecznie głodnych, którzy nie lubią samemu gotować, za to cenią odkrywanie nowych smaków, powstała Off Piotrkowska. Zajmuje budynek po przędzalni wyrobów bawełnianych Franciszka Ramischa. Prace rewitalizacyjne pozwoliły odzyskać dawny blask temu miejscu i stały się przystanią dla licznych restauracji, kawiarenek czy sklepików z pamiątkami. Śródmieście bez wątpienia przypadnie do gustu studentom i singlom, którzy po codziennych zajęciach lubią odwiedzać w towarzystwie znajomych różne zakamarki ścisłego centrum Łodzi.

Podsumowując, Łódź jest na tyle dużym i różnorodnym miastem, że każdemu ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Ci, którzy ze chcą związać się z Łodzią na dłużej, na pewno z przyjemnością będą odkrywać walory kryjące się w każdej z jej dzielnic.