Polecamy

Kto przebije Julię Roberts?

Kto przebije Julię Roberts?

Dobra prezencja i umiejętności wokalne to za mało, będziemy szukać artystów, zachwycających wszechstronnością i swoją interpretacją roli, bo tego wymagają wyraziste postaci bohaterów „Pretty Woman”mówi  Jakub Szydłowski, który na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi wyreżyseruje musicalową wersję niezapomnianego kinowego hitu. Właśnie ruszył nabór do castingu, który wyłoni odtwórców głównych ról.

Vivian – nieco dziwna, ale interesująca dziewczyna pracująca przy Hollywood Boulevard, marzy o lepszym życiu. Na jej drodze los stawia przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena – Edwarda. To spotkanie daje początek słynnej filmowej opowieści, która we wrześniu w musicalowej odsłonie zagości na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi. Twórcy spektaklu rozpoczynają poszukiwania odtwórców głównych ról.

– „Pretty Woman” to tytuł, w którym bohaterowie są różnorodni i bardzo wyraziści. Vivian musi emanować naturalną, wrodzoną energią i młodzieńczą radością, Edward – męskością, która poddaje się emocjom… – mówi Jakub Szydłowski, reżyser musicalu, ogłaszając nabór do castingu. – Mam w głowie bardzo wyraźną wizję tego spektaklu. Chcę, żeby widzowie wyszli z teatru nie tylko z piosenką na ustach, ale i zakochani w naszych bohaterach – podkreśla.

W drodze castingu wyłonieni zostaną nie tylko aktorzy kreujący rolę Vivian i Edwarda, ale też przyjaciółka głównej bohaterki – Kit Deluca, wesoły sprzedawca map – Happy Man, kompetentny menedżer Beverly Wilshire Hotel – Mr. Thompson, oraz bezwzględny prawnik, biznesowy partner Edwarda – Phillip Stuckey.

Casting odbędzie się 16, 17 oraz 23 marca od godz. 10.00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Realizatorzy zapraszają aktorów i wokalistów o wyszkolonym głosie, od wszystkich zainteresowanych oczekując umiejętności śpiewu w stylistyce musical pop-rock.

Ostatnio mieliśmy wiele szczęścia w castingach. Do tworzenia znakomitych, uznanych przez publiczność  i krytyków spektakli, pozyskaliśmy fantastycznych, utalentowanych artystów z całego kraju. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem  – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Poszukujemy  osób utanecznionych, o dobrej prezencji do ról głównych, ale i epizodycznych. Na zgłoszenia czekamy do 12 marca, próby muzyczne i choreograficzne zaplanowaliśmy na czerwiec – podkreśla.

„Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą wszyscy kojarzą z kinowego przeboju z Julią Roberts. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu. Kompozytorem jest Bryan Adams, a łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu.

W Europie musical wystawiono dotąd tylko w Niemczech, na marzec zaś zaplanowano jego brytyjską premierę. Łódzka publiczność poczeka więc tylko kilka miesięcy dłużej, niż londyńska – podkreśla Jakub Szydłowski. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawować będzie Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński a za kostiumy Anna Chadaj. Choreografię przygotowuje Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Polski tekst opracowuje Daniel Wyszogrodzki. Premierę zaplanowano na 26 września.

 

Wykaz utworów, które należy przygotować, ubiegając się o poszczególne role oraz nuty i podkłady fortepianowe znaleźć można na stronie internetowej www.teatr-muzyczny.lodz.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 marca 2020 r. wyłącznie pod adresem: casting@teatr-muzyczny.lodz.pl.