Polecamy

KREW PALIWEM ŻYCIA

KREW PALIWEM ŻYCIA

Bezcenna, niezastąpiona, przywraca zdrowie, ratuje życie. Jej znaczenie doceniamy wtedy, gdy potrzebujemy jej sami lub walczymy o życie naszych najbliższych. KREW – to właśnie ona ma fundamentalne i życiodajne znaczenie dla każdego z nas.

Krwi nie da się wyprodukować w żadnym laboratorium. To bezcenny lek, który przywraca zdrowie, ratuje życie chorych oraz ofiar wypadków. Jest bezinteresownym darem, który możemy sobie przekazać. To niewiarygodne jak cząstka jednego człowieka, może dać życie drugiemu potrzebującemu.

Wierzymy, że dzielone dobro potrafi się mnożyć. Dlatego RCKiK wraz z firmą JASZPOL startują z wiosenną akcją KREW PALIWEM ŻYCIA. Jej celem jest promocja krwiodawstwa i krwiolecznictwa, w sytuacji gdy zapotrzebowanie na krew nieustannie rośnie, a dawców wciąż jest zbyt mało.

 

NA CZYM POLEGA AKCJA?

 

KREW PALIWEM ŻYCIA to akcja skierowana do wszystkich krwiodawców – oddających krew regularnie i tych, którzy chcą ją oddać po raz pierwszy. Aby wziąć udział w zabawie, należy oddać krew lub jej składniki w RCKiK w Łodzi, w dniach 15-21 marca 2021. Przez cały tydzień trwania akcji dawcy będą mogli wziąć udział w wielkim konkursie. A jest o co walczyć! Do wygrania są trzy samochody marki Renault od firmy Jaszpol – Renault Clio, Renault Captur oraz Renault Kadjar.

W konkursie mogą wziąć udział dawcy, którzy ukończyli 23. rok życia i posiadają prawo jazdy od min. 5 lat.

 

JASZPOL PARTNEREM AKCJI

 

Firma Jaszpol przystąpiła do akcji jako partner i fundator nagród. W ocenie marki nie ma szczytniejszego celu od promocji krwiodawstwa jako drogi ratującej ludzkie życie. Firma poprzez ugruntowaną pozycję na terenie województwa łódzkiego pragnie aktywnie wspierać RCKiK w Łodzi, zachęcając dawców do chętnego i częstego oddawania bezcennej krwi. Łącząc siły istnieje szansa na większy zasięg promowanej inicjatywy. To nasz wspólny cel, aby krwiodawców było więcej, a krwi wystarczająco, by uratować życie każdego potrzebującego.

KTO MOŻE ZOSTAĆ DAWCĄ?

 

Wokół oddawania krwi narosło wiele mitów, które powodują, że wiele osób wciąż powstrzymuje się od wizyty w RCKiK. Jakie są powody? Często myślimy, że nosimy w sobie zbyt mało krwi, aby dzielić się nią z innymi. Wydaje nam się, że jeśli nikt nas nie poprosił, to tak naprawdę nie ma potrzeby, aby ją oddawać. Obawiamy się, że będziemy zbyt osłabieni. Kieruje nami strach, obawy o własne zdrowie i brak rzetelnych informacji.

Każdy mający szlachetną potrzebę oddania krwi, powinien zapoznać się z wytycznymi, które szczegółowo przedstawia RCKiK w Łodzi. Na oficjalnej stronie internetowej znajdują się wszystkie szczegóły – TUTAJ.

 

Nie bój się dzielić życiem! Oddaj krew jeśli ukończyłeś 18. r. życia, a nie przekroczyłeś 65. r. życia. Dawca musi ważyć minimum 50 kg.  Krew pomoże biorcy i nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu dawcy pod warunkiem, że dawca jest w pełni zdrowy. To jednak oceni lekarz, który zawsze jest na miejscu. Podczas pobierania krwi używany jest sprzęt jednorazowego użytku, nie ma więc ryzyka zakażenia się np. wirusem HIV. Nawet jeśli nikt o to nie prosi w sposób bezpośredni, krew jest potrzebna nieustannie. To najcenniejszy dar, który można podarować drugiemu człowiekowi, a tym samym uratować życie choremu dziecku czy ofierze wypadku. Przeciętny człowiek posiada 5-6 litrów krwi. Jednorazowo pobiera się 450 ml. Ten deficyt zostaje szybko uzupełniony na drodze regeneracji organizmu. Nie obawiaj się więc, że oddanie krwi Cię osłabi.

 

Niech oddawanie krwi wejdzie nam w krew!

Jaszpol to autoryzowany dealer marek Renault i Dacia. Firma już od ponad 30 lat zdobywa zaufanie Klientów dzięki ugruntowanej pozycji i doświadczeniu w branży. To jeden z największych motoryzacyjnych graczy na terenie województwa łódzkiego.

W obiektach Jaszpol znajdują się salony aut nowych, a także serwisy mechaniczne. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie sprzedaży samochodów używanych oraz serwisu blacharsko-lakierniczego.

Mimo trudnego dla branży motoryzacyjnej roku Jaszpol nie zwalnia tempa. W styczniu 2021 r. rozszerzono ofertę o samochody marki Opel. Nowy salon mieści się w Łodzi, przy ul. Szparagowej 4.