Polecamy

Kosmetyczka w podróży, czyli co warto zabrać na urlop

Kosmetyczka w podróży, czyli co warto zabrać na urlop

Pakowanie walizki na wyjazd może przysparzać o ból głowy. Bez względu na pojemność bagażu, oprócz portfela, w torbie powinno znaleźć się kilka kosmetyków do higieny i pielęgnacji skóry. Niezbędna jest m.in. emulsja do mycia twarzy oraz krem nawilżający.

Najważniejsze minimum

Wyposażenie walizki obejmujące przede wszystkim odzież, buty, dokumenty i dodatkowe akcesoria, może różnić się w zależności od celu podróży i czasu jej trwania. Poza najważniejszymi przyborami codziennego użytku nie może w niej jednak zabraknąć kosmetyków do higieny i pielęgnacji, jak np. emulsja do mycia twarzy, którą można znaleźć np. tutaj: https://www.cetaphil.pl/. Ilość i rodzaj produktów również należy dostosować do potrzeb skóry, ale i pojemności bagażu. Z niektórych można zrezygnować na rzecz czekających w hotelowych pokojach jednorazowych tzw. próbek. Inne zaś można kupić w trasie lub w lokalnych sklepikach docelowego miejsca. Są jednak też takie kosmetyki, bez których trudno będzie skórze znieść makijaż oraz niekorzystne warunki klimatyczne szczególnie orientalnych kierunków, takie jak tropikalne słońce, wiatry strefy umiarkowanej czy mrozy północnych krajów, ale nie tylko.

Również podczas krótkich weekendowych wycieczek za miasto, dobrze jest nie rezygnować z dotychczasowych produktów lub nawet doposażyć na wyjazd podręczną kosmetyczkę o dodatkowe – najlepiej wybrać dermokosmetyki, ponieważ zawierają one skoncentrowaną formułę odżywczych, regenerujących i nawilżających składników naturalnego pochodzenia.

Jednymi z istotniejszych, które powinny znaleźć się w każdym bagażu zarówno podróżniczki, jak i podróżnika, są: wspomniana emulsja do mycia twarzy, ale także balsam bądź masło do ciała, płyn micelarny oraz krem do rąk. Dzięki nim można wykonać najważniejsze zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne jak oczyszczanie, tonizowanie i nawilżenie skóry. Dodatkowo mile widziana jest odżywcza pomadka do ust, która zapobiega wysuszeniu wag i pojawieniu się bolących pęknięć czy nieestetycznych spierzchnięć. Alternatywą może być wazelina lub twardy olejek, które specjalnie dla komfortu turystów pakowane są w małych, ale kompaktowych pojemniczkach.

Dodatkowe wyposażenie

Poza podstawowym wyposażeniem kosmetyczki, które sprawdzi się w każdych okolicznościach, warto jednak umieścić w niej dodatkowe produkty. Cenne są m.in. chusteczki nawilżane i do demakijażu, które mogą zastąpić płyn micelarny czy żel antybakteryjny w zależności od właściwości. Dobrze jest mieć przy sobie krem z filtrem przeciwsłonecznym. Wybierając się w sezonie zimowym na urlop, warto zdecydować się na filtr SPF 15-30. Latem sprawdzi się mocniejszy, np. SPF 50 Może przydać się także balsam po opalaniu, ale i antyperspirant czy odżywka do włosów. Nie można zapomnieć o szczoteczce do zębów i paście, a także akcesoriach takich jak płatki kosmetyczne, patyczki higieniczne, pęseta czy małe nożyczki.

Jeśli w kosmetyczce znajdzie się miejsce, można pozwolić sobie na dodanie ulubionych perfum i małego ręcznika. Aby pakowanie przebiegało sprawnie, a w docelowym miejscu niczego nie zabrakło, warto najpierw sporządzić listę najważniejszych kosmetyków i przyborów na papierze lub w telefonie, a wraz z układaniem ich w walizce, odhaczać już zapakowane.