Polecamy

Zapraszamy na „Kontrasty” do Starej Drukarni

Zapraszamy na „Kontrasty” do Starej Drukarni

Nowe murale i galeria obrazów w Starej Drukarni. W piątek, 22 października wernisaż „Kontrastów”. Event urozmaici stworzenie „Żywej ściany” – miejsca, gdzie pod okiem artystów z ASP, każdy z gości spróbuje swoich sił w tworzeniu muralu.

W Starej Drukarni podziwiać będzie można prace dwóch artystów łódzkiej ASP – Aleksandry Ignasiak – wykładowcy ASP, oraz Maćka Walczaka – młodego łódzkiego talentu w tematyce murali.

Budynek Starej  Drukarni od momentu rozpoczęcia prac renowacyjnych tworzony był z myślą o łączeniu przestrzeni użytkowych ze sztuką. Stara Drukarnia promuje młodych artystów, a kontakt ze sztuką jest na wyciągnięcie ręki. Sukcesywnie poszerzana jest kolekcja dzieł. W przestrzeni parkingu znajduje się wielkoformatowy mural (400 m2) autorstwa rosyjskiego artysty Andrey’a Berger’a z 2019 roku, w przestrzeni dwóch klatek schodowych murale Oli Ignasiak i Maćka Walczaka.

Stara Drukarnia może pochwalić się realizacją wystaw czasowych, m.in. fotografii Agaty Serge – światowej sławy fotografki z Łodzi.

Obecnie przestrzeń lobby wypełnia wystawa prac artystów z ASP. Stara Drukarnia integruje się ze światem sztuki, chce stać się łącznikiem między mniej i bardziej znanymi artystami a odbiorcami ich prac.