Wydarzenia

Koniec lata. GrubSon i Tatiana Okupnik w Monopolis!

Koniec lata. GrubSon i Tatiana Okupnik w Monopolis!

Cykl koncertów Spirit of Łódź dobiega końca. 9 i 10 września widzimy się pod sceną z GrubSonem oraz Tatianą Okupnik. Dwa koncerty i dwie energie na koniec lata w Monopolis!

Festiwal Spirit of Łódź dobiega końca, ale przed nami jeszcze dwa koncerty i kolejne, warte odkrycia, oblicza polskiej sceny muzycznej, która niezmiennie ewoluuje. Już 9 września w Amfiteatrze wystąpią GrubSon, a 10 września Tatiana Okupnik, zamykając cykl letnich koncertów. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji poczuć wyjątkowej atmosfery festiwalu i stać się jego częścią – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Virako i pomysłodawca festiwalu.

W Amfiteatrze w czasie tegorocznej edycji wystąpili już Miuosh i Smolasty, a letnią scenę w Monopolis zamkną GrubSon oraz Tatiana Okupnik. 2 różne energie, 2 wspaniałe, muzyczne doświadczenia. GrubSon to producent, wokalista i raper w jednej osobie. Znany jest z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu. GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTube’a – utwór „Na Szczycie” jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobył ponad 100 mln wyświetleń. Dla Tatiany wrześniowy koncert w Monopolis jest symbolicznym początkiem powrotu do muzyki. Singlem „Mama (idzie w długą)” po siedmiu latach scenicznej nieobecności rozpoczyna nowy rozdział w działalności artystycznej.

  • GrubSon | 9 września | 20:00
  • Tatiana Okupnik | 10 września | 19:00

GrubSon
Producent, raper, wokalista. Na swoim koncie ma zarówno złote, jak i platynowe płyty. „ Holizm” oraz „Gatunek L” zostały nominowane do Fryderyka w kategorii „Album Roku Hip-Hop”. W 2019 roku GrubSon przyjął zaproszenie do kultowego formatu Redbull Soundclash i pokonał Krzysztofa Zalewskiego w bezpośrednim muzycznym starciu na warszawskim Torwarze.

Tatiana Okupnik
Pochodząca z Łodzi piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna o charakterystycznym głosie. W latach 1998–2005 wokalistka zespołu Blue Café. Reprezentowała Polskę w finale 49. Konkursu Piosenki Eurowizji (2004)
z utworem „Love Song”. Od 2005 skupia się na karierze solowej. Członkini Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video.

Bilety można kupić na stronie: https://scena.artkombinat.pl

Spirit of Łódź. Music Festiwal to autorski festiwal muzyczny zainicjowany przez Krzysztofa Witkowskiego, a realizowany przez Monopolis. Festiwal co roku ma inny temat przewodni, ale jest jedna stała: na scenie nigdy nie brakuje wspaniałych artystów polskich i zagranicznych. Pierwsza edycja (2020) była serią koncertów-niespodzianek artystów sceny alternatywnej. Koncert dali m.in.: Patrick The Pan, Kuba Badach, Natalia Przybysz. W ramach drugiej edycji (2021) we współpracy z Marcinem Kydryńskim i Siestą w Drodze wystąpili Micora Paris, Nany Vieira i Richard Bona & Alfredo Rodruigez Band. Hasłem tegorocznej odsłony festiwalu jest hip-hop – 3 koncerty, 3 różne oblicza polskiej sceny rapowej.

Monopolis to kulinarno-kulturalny kompleks umieszczony w pofabrycznej przestrzeni i najbardziej rozpoznawalna inwestycja Virako – polskiej firmy deweloperskiej. Rewitalizacja dawnych zakładów Monopolu Wódczanego została doceniona prestiżową nagrodą – w 2020 roku obiekt uznano za najlepszy projekt w kategorii „mixed-used” na świecie. Budynek stanowi przykład świetnego połączenia różnych miejsc: punktów gastronomicznych, biurowców, zielonego pasażu, Sceny Monopolis, Monosfery dla dzieci i aż dwóch galerii sztuki. Energia Monopolis to suma modelowej rewitalizacji budynku, zachowania dziedzictwa Łodzi, mozaiki funkcji i atmosfery miejsca budowanego przez gości.