Czas wolny

Konie, las i same PRZYJEMNOŚCI

Konie, las i same PRZYJEMNOŚCI

O tym, dlaczego warto tutaj spędzić czas, o sukcesach Centrum i zwycięstwach opowiada Katarzyna Głowacka, Dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Zbyszko”.

LIFE IN. Łódzkie: Jak powstało Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Zbyszko”?

Katarzyna Głowacka: Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Zbyszko” to efekt zamiłowania właściciela do przyrody, jazdy konnej i koni. Te pasje zaowocowały powstaniem klubu jeździeckiego. Późniejszy, dynamiczny rozwój części gastronomicznej i organizacja wielu imprez nadały Centrum obecny kształt – świadczymy usługi gastronomiczne, można u nas przenocować, zajmujemy się profesjonalną organizacją szkoleń, imprez okolicznościowych i pikników firmowych. No i oczywiście można u nas pojeździć konno.

Zatem w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Zbyszko” można zorganizować wesele i duże spotkanie firmowe. Na jakie atrakcje można liczyć?

Naszym ogromnym atutem jest cudowne miejsce – Centrum położone jest w otulinie Lasu Wiączyńskiego, który liczy około 1100 ha. Jego bliskość, świeże powietrze oraz idealnie dopasowane do okolicy budynki powodują, że samo przebywanie w tym miejscu sprawia przyjemność naszym gościom i jest dla nich odskocznią od codzienności. Ponadto posiadamy bogatą ofertę atrakcji bezpośrednio związanych z działalnością klubu jeździeckiego: pokaz kaskaderki konnej, przejażdżki wozami po lesie, możliwość przejażdżki konnej dla uczestników imprez. Można u nas także dobrze zjeść. Nasi szefowie kuchni dokładnie znają aktualne trendy, a przy okazji pamiętają o tradycji i potrafią połączyć to, co tradycyjne z tym co nowoczesne.

Zostaliście wyróżnieni nagrodą Łódzkich Łabędzi, przyznawaną firmom za działanie na rzecz szkolnictwa zawodowego.

Od 2016 roku Centrum i nasza Fundacja „Klub Jeździecki Zbyszko” współpracują z Zespołem Szkół Rzemiosła w Łodzi przy organizacji praktyk zawodowych dla uczniów biorących udział w projekcie „Wysokie kwalifikacje zawodowe sukcesem na rynku pracy”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i skupia się na trzech zadaniach: organizacja praktyk zawodowych, stworzenie stanowisk pracy dla określonej liczby uczniów oraz warsztaty jeździeckie. Nominacja do nagrody Prezydenta Miasta Łodzi „Łódzkie Łabędzie – Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację 2017” była właśnie efektem tych działań. Zostaliśmy laureatem konkursu i dostaliśmy wyróżnienie.

To nie był jedyny Wasz sukces w ubiegłym roku…

Zainspirowani przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach złożyliśmy wniosek konkursowy do XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”, nad którym honorowy patronat objął prezydent Andrzej Duda. Główną ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych oraz działalności charytatywnej. Nasze Centrum zostało laureatem w kategorii „Inicjatywa na rzecz rozwoju społeczności lokalnych”.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Zbyszko” to też klub jeździecki. Czym się zajmuje?

Posiadamy dwie profesjonalne sekcje: skokową i zaprzęgową. W rankingach Polskiego Związku Jeździeckiego, w kategorii powożenie, przez cztery ostatnie lata zajmowaliśmy miejsce na podium – trzy razy drugie i raz trzecie. Możemy się też pochwalić profesjonalną hodowlą koni, w której wykorzystywany jest najlepszy materiał genetyczny w Polsce i Europie. Dodatkowo zajmujemy się kupnem i sprzedażą koni ras szlachetnych oraz pośrednictwem w transakcjach koni sportowych i rekreacyjnych. Nasze stado jest jednym z największych w Polsce.

Z kogo i z czego jesteście Państwo dumni najbardziej?

Ogromną radość dają nam sukcesy sportowe naszych zawodników. W ubiegłym roku Sebastian Bogacz, nasz powożący i reprezentant Polski zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi w Kronenberg. Nasi skoczkowie Andrei Shalohin i Olga Sorokina zakwalifikowali się i wzięli udział w XVIII Igrzyskach Azjatyckich w Dżakarcie. Cieszą też sukcesy lokalne – w ubiegłorocznych Mistrzostwach Regionu w Skokach drugie miejsce zdobyła Aleksandra Słuszniak-Marchwicka, a trzecia była Anna Lipińska. Zwyciężają też nasi najmłodsi zawodnicy – Maja Marchwicka wygrała w ubiegłym roku wszystkie rankingi skokowe w swojej kategorii wiekowej, a z Mistrzostw Polski przywiozła kolejny złoty medal.

Rozmawiał: Damian Karwowski
Zdjęcia: Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Zbyszko”

Wiączyń Dolny 58a, Łódź Nowosolna
tel. 697 870 028
e-mail: biuro@centrumzbyszko.com.pl
www.centrumzbyszko.com.pl