Polecamy

Konferencja „Zaufanie – waluta przyszłości”. Zapraszamy!

Konferencja „Zaufanie – waluta przyszłości”. Zapraszamy!

Czy jesteśmy skazani na zalew fake-newsów i sprzecznych informacji? Jakie wartości mogą wnieść optymizm do nastrojów społecznych? Dlaczego zaufanie przeżywa dziś kryzys? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć organizatorzy konferencji „Zaufanie – waluta przyszłości”.

Wydarzenie zaplanowane na 9 czerwca br., a zacznie się o 10.00 i odbędzie się w formie LIVE co oznacza, że będzie można wchodzić w interakcję z prowadzącymi i zadawać pytania. W konferencji udział może wziąć każdy zainteresowany, wystarczy, że w dniu konferencji wejdzie na profil Wellbeing Academy. Konferencję poprowadzi Mateusz Stypułkowski.

Uczestnicy konferencji będą mogli porozmawiać na temat zaufania społecznego, które szczególnie dziś, jest kluczowym wyzwaniem nowoczesnej organizacji. Każdy z uczestników debaty, odwołując się do swoich specjalności naukowych i doświadczeń zawodowych z obszaru doradztwa i współpracy z firmami naświetli swój punkt widzenia na wiele spraw związanych z szeroko rozumianym rynkiem pracy.

W debacie udział wezmą:

Marzena Syper-Jędrzejak

Jest absolwentką psychologii (Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz doktorem nauk o zarządzaniu (Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego). Współpracowała z Międzynarodową Fundacja Kobiet w Łodzi, jako psycholog i szkoleniowiec, od ponad dekady jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego.
Prowadzi badania naukowe dotyczące tzw. miękkich aspektów zarządzania ludźmi. Jest autorką lub współautorką około 50 pozycji naukowych: artykułów, rozdziałów w monografiach, w tym 3 książek dotyczących stresu zawodowego, równowagi praca-życie i działań corporate wellness.

Tomasz Piotr Sidewicz

Jest zawodowym negocjatorem, biorącym odpowiedzialność za efekt prowadzonych negocjacji (największa transakcja przekraczała 1.400.000.000 PLN). Specjalizuje się w trudnej komunikacji interpersonalnej i negocjacjach w konflikcie interesów. Ma duże doświadczenie w negocjacjach ze związkami zawodowymi.

Od 1991 roku zajmuje się sprzedażą (B2B) i negocjacjami. Do 2006 roku prowadził centralę handlu zagranicznego i kancelarię windykacyjną, gdzie w imieniu swoich klientów (polskich producentów) prowadził rozmowy handlowe z importerami zagranicznymi. 15 lat pracy w handlu zagranicznym oraz prowadzenie negocjacji z obcokrajowcami nauczyły go wysokiej kultury biznesowej niezbędnej w środowisku międzykulturowym.

Krzysztof Zięba

Jest Trenerem umiejętności interpersonalnych, Life and Business Coach’em,Trener mentalnym pracujący m.in. na modelu odporności psychicznej MTQ48 oraz PRISM Brain Mapping. Na swoim koncie ma ponad 12 000 godzin przeprowadzonych zajęć grupowych, z czego prawie tysiąc to wynik szkoleń i warsztatów zrealizowanych na przestrzeni 2019 roku. Specjalizuje się w szkoleniach, warsztatach z zakresu komunikacji, sprzedaży, zarządzania, budowania zespołów, motywowania, wystąpień publicznych oraz prowadzenia szkoleń. Jest współzałożycielem Wellbeing Academyh

Mateusz Stypułkowski

Przedsiębiorca, trener biznesu, właściciel kilku przedsiębiorstw w branży fitness / wellness, właściciel agencji szkoleniowo doradeczej Busnessland. Praktyk filozofii Kaizen w życiu zawodowym i osobistym, założyciel Wellbeing Academy,

Uczestnicy debaty reprezentują różne spojrzenia na współczesny biznes. Posiadają doświadczenie we współpracy ze skrajnie różnymi typami organizacji, dlatego można mieć pewność, że zderzenie ich wiedzy, doświadczeń i poglądów będzie wyjątkowo twórcze i dostarczy dużo praktycznej wiedzy.

Ideą konferencji jest pomoc przedsiębiorcom, managerom oraz wszystkim uczestnikom rynku pracy, poprzez dostarczenie wiedzy, która uzbroi ich do walki z wymogami współczesnego świata.

Podczas konferencji na pewno pojawią się takie zagadnienia, jak:

  • istota zaufania i zaufanie w czasach kryzysu,
  • błędy poznawcze, a przetwarzanie informacji,
  • wiarygodność, a zaufanie,
  • zaufanie do samego siebie jako fundament działań biznesowych,
  • zaufanie, a sprawiedliwość interpersonalna i organizacyjna,
  • kto kogo zawodzi i dlaczego, czym się charakteryzują negocjacje ze strachem w tle,
  • kim jest „sztywny nieobecny” w negocjacjach biznesowych i nie tylko,
  • dobra mina do złego czasu – co nam zrobiły social media,
  • zasady współżycia społecznego – przegląd pokoleniowy X vs Y vs Z a wartości.

W zapowiedzi konferencji organizatorzy piszą: „Świat jeszcze nigdy nie pędził aż tak szybko. Żyjemy w czasach, w których zmiana jest jedyną stałą. Taka szybkozmienna, turbulentna i nieprzewidywalna rzeczywistość to ogromne wyzwanie zarówno dla organizacji jak i dla jej najważniejszego ogniwa – Człowieka. Ta narastająca niepewność dotyka całe społeczeństwa i sprawia, że niepokój i napięcie stają się tak powszechne i oczywiste jak powietrze. Globalna pandemia, zalew fake-newsów, sprzeczne informacje, płynące z mainstreamowych mediów i nieuchronny kryzys gospodarczy, potęgują uczucie leku.”