Architektura

Kolory ziemi w Twojej łazience

Kolory ziemi w Twojej łazience

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Choć według instytutu Pantone kolorem roku 2017 jest soczysta zieleń, w naszych domach będą królować przede wszystkim barwy ziemi. W czasach, gdy tempo życia jest bardzo szybkie, łazienki będą pełnić funkcję ostoi relaksu i spokoju. Warto zatem urządzić je w ciepłych, kojarzących się z naturą odcieniach.

W nowym roku wszystkie sfery ludzkiego życia zdominuje potrzeba ciszy i wytchnienia, wnętrza będą więc urządzane tak, aby zapewnić ich użytkownikom jak największy spokój – przekonuje Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin. Dominować będą ciepłe odcienie szarości, beże oraz brązy, a wzornictwo będzie wyraźnie nawiązywać do naturalnych surowców.

W kolekcji Royal Place Ceramiki Tubądzin znalazły się elementy naśladujące drewno. Warto połączyć je na przykład z bielą. Jeśli na ścianie położymy jasne płytki, na podłodze niech znajdzie się gres przypominający parkiet. W łazience możemy umieścić też jedynie drobne imitujące drewno akcenty, na przykład w postaci dekoracji ściennej. Ocieplą one jasne wnętrze i nadadzą mu przytulnego charakteru.

Szarości, brązy, beże

Proponowana przez Tubądzin kolekcja Elementary to cały przekrój najmodniejszych w tym roku kolorów – począwszy od jasnej i ciemnej szarości, aż po kość słoniową i piasek. Obok klasycznych, gładkich płytek ściennych znalazły się także te o wypukłej fakturze. Świetnym przykładem inspiracji naturą jest płytka Elementary Wave STR – znajdujące się na niej wyżłobienia przypominają bowiem morskie fale.

W ciepłych odcieniach

Kolor brązowy dominuje w kolekcji Terrane. Znajdujące się
w niej płytki ścienne swoją strukturą nawiązują zarówno do ciemnego, ciepłego drewna, jak i jasnego, surowego kamienia. Uwagę przykuwa przepiękna, matowa mozaika ścienna podzielona na małe kwadraciki. Na części z nich wytłoczono drobne wzory, które wyglądają, jak gdyby zostały usypane
z piasku.

Kamienne inspiracje

Z myślą o miłośnikach wnętrz inspirowanych naturą Ceramika Tubądzin stworzyła kolekcję Venatello. Wchodzące w jej skład płytki przywołują skojarzenia z trawertynem, czyli porowatą skałą osadową. Charakterystyczny dla niego jasny beż, przełamuje mozaikowa listwa w kilku odcieniach brązu oraz szklana listwa w ciepłym kolorze kasztana.

Więcej pomysłów na łazienkę można znaleźć na www.tubadzin.pl[/vc_column_text][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1490393648537-f9442b44-13fc-1″ include=”424,425,426,427,428,429″][/vc_column][/vc_row]