Polecamy

Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Kolejnych 9 inwestorów zdecydowało się na inwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przedsiębiorcy zadeklarowali, że zainwestują prawie 400 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tam około 1000 osób. 

Decyzję o wsparciu wręczono 23 września w obecności Waldemara Budy, wiceministra Inwestycji i Rozwoju oraz Marka Michalika, Prezesa. ŁSSE SA. Wśród firm, które odebrały decyzje 5 jest dużych, a 4 średnie. 6 z nich to firmy z polskim kapitałem, a 3 firmy zagraniczne. Od początku tego roku ŁSSE przyciągnęła już 19 przedsiębiorców. W sumie inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości: 1 miliarda 350 mln zł i 3300 miejsc pracy.

Firmy, które odebrały decyzje o wsparciu według kolejności przyznania:

BROWIN Sp. z o.o. Sp. k.Firma BROWIN jest przedsiębiorstwem rodzinnym. Powstała w 1979 r. pod nazwą BIOWIN, rozpoczynając działalność jako producent drożdży winiarskich. Przez lata, poszerzała ofertę o kolejne produkty do wyrobu domowego wina, piwa oraz destylatów, a także o bogaty asortyment do przygotowywania najsmaczniejszych przetworów, domowych wędlin, serów i innych specjałów. Jej wyjątkowe produkty dostarczane są na rynek polski oraz rynki: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji, Łotwy, Litwy, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Estonii, Francji, Ukrainy, Bułgarii.

Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych „Biała Góra” Sp. z o.o. – Spółka Biała Góra prowadzi działalność gospodarczą głównie w zakresie wydobycia, przetwórstwa i sprzedaży piasków kwarcowych. Piaski kwarcowe, które są podstawowym produktem oferowanym przez Spółkę są sprzedawane przede wszystkim na potrzeby przemysłu szklarskiego, odlewniczego (do produkcji mas formierskich) i chemii budowlanej (m.in. do produkcji klejów, zapraw, tynków).

Sonoco Consumer Products Poland Sp. z o.o. – Głównym przedmiotem działalności Spółki Sonoco jest produkcja opakowań z tektury i tworzyw sztucznych na potrzeby swojego kontrahenta, firmy Pringles International Operations S.a.r.l. będącej częścią Grupy Kellogg’s. Spółka Sonoco produkuje tekturowe opakowania, które wykorzystywane są do pakowania, wszystkim nam dobrze znanych chipsów Pringles. Planowana Inwestycja ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych.

MIRWAL Mirosław Pryc, Waldemar Pryc Sp. j. – Firma MIRWAL jest jednym z wiodących producentów dzianin na rynku polskim. W branży tekstylnej działa od ponad 30 lat, obejmując zasięgiem rynek krajowy oraz wiele zagranicznych. Posiada trzy zakłady produkcyjne: w Łodzi, Sieradzu oraz Złoczewie, w których wytwarza najwyższej jakości dzianiny bawełniane, poliestrowe, mieszankowe, organiczne.

Moje Bambino Sp. z o.o. Sp. k. – Firma Moje Bambino jest liderem na rynku wyposażenia placówek edukacyjnych w Europie Środkowej. Zapewnia kompleksową obsługę żłobków, przedszkoli i szkół oferując szeroką ofertę produktów, które umożliwiają aranżowanie nowoczesnych, estetycznych i bezpiecznych pomieszczeń sprzyjających edukacji dziecka. Spółka planuje otworzyć ośrodek badawczo rozwojowy związany z wytwarzaniem nowych kolekcji meblowych na podstawie badań przeprowadzonych w pracowni Przewrotu Kopernikańskiego wraz z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. – Spółka Nippon Seiki Poland Sp. z o.o. funkcjonuje jako część Grupy Nippon Seiki, która jest wiodącym globalnym producentem wyświetlaczy typu HUD (head-up display) oraz Instrument Cluster, które wykorzystywane są w samochodach i motocyklach. Firma działa w 12 krajach i zatrudnia łącznie 15.000 osób. Wyroby Nippon Seiki są wykorzystywane przez takie marki jak: Caterpillar, Daihatsu, Subaru, Hitachi, Honda, Kawasaki, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Yamaha, BMW, General Motors, Harley Davidson, Jaguar & Land Rover, Peugeot, Audi, Piaggio, Ducati, Bentley czy Rolls-Royce.

FF Marka Własna Sp. z o.o. – FF Marka Własna sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z ponad 15- letnim doświadczeniem na rynku lodów i deserów mrożonych. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne: w Kaliszu oraz w Chechle Pierwszym. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji marek własnych na zamówienie sieci handlowych. Realizacja nowej inwestycji firmy FF Marka Własna pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozszerzenia asortymentu o nowe formaty lodów. Ponadto, rozwój parku maszynowego pozwoli na większą elastyczność w planowaniu i szybsze reagowanie na zapotrzebowanie klientów, co jest niezwykle istotne na rynku lodów.

Modular System Sp. z o.o. – Działalność spółki Modular System opiera się na projektowaniu i produkcji funkcjonalnych, modułowych systemów kontenerowych, które wykorzystywane są jako zaplecza budowlane oraz coraz częściej obiekty użyteczności publicznej takie jak biura, szkoły czy hotele. Firma eksportuje produkowane wyroby do takich krajów jak: Węgry, Austria, Słowacja, Rumunia i Niemcy. Obecnie rozpoczęła ekspansję na nowe rynki m.in.: ukraiński, norweski oraz angielski.

BONA-AGRA Sp. z o.o. – Firma Bona Agra działa na rynku przetwórczym. Wyróżnia ją, bogaty park maszynowy, szerokie możliwości produkcyjne i dbanie o jakość produktów. Dostawcami firmy są najlepsi Polscy producenci warzyw. Kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji sałat, nowoczesna technologia i rygorystyczne przestrzeganie zasad sprawiło, że firma swoje produkty dostarcza do największych sieci restauracji w Polsce i w Europie. Planowana inwestycja będzie polegała na budowie nowej hali produkcyjnej oraz zakup maszyn i urządzeń do produkcji.