Polecamy

„KLAUS – obsesja miłości” – pokazy przedpremierowe

„KLAUS – obsesja miłości” – pokazy przedpremierowe

Wielkimi krokami zbliżają się pokazy przedpremierowe spektaklu „KLAUS- obsesja miłości” – pierwszego po dłuższej przerwie, autorskiego monodramu Kamila Maćkowiaka. Spektakl inspirowany jest autobiografią niezwykłej osobowości kina XX wieku – Klausa Kinskiego. Autobiografia aktora stanowi jednak tylko punkt wyjścia tej teatralnej opowieści.

Klaus swoją niechęć do zawodu aktora podkreślał wielokrotnie, znany był też z dość, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjnego trybu życia. Ale wiele aspektów biografii Kinskiego pozostaje nieznanych – to właśnie im przyjrzy się w swoim monodramie Kamil Maćkowiak. Osobowość bohatera to kolejny dowód na to, że dzieciństwo determinuje to kim jesteśmy, że nie wszystko, co kojarzy nam się z zawodem aktora jest tak doskonałe jak to sobie wyobrażamy.

To kolejny monodram, w którym jak poprzednio w „NIŻYŃSKIM” „DIVA Show” czy „AMOKU” Maćkowiak mierzy się z tematyką zaburzeń osobowości. Tym razem w swoim monodramie dotyka tematu seksoholizmu głównego bohatera: nie ocenia go, nie oskarża, próbuje jedynie odpowiedzieć na pytanie jak głęboką traumę trzeba przeżyć, by stać się potworem, z którego rodzi się geniusz i jak wielki musi być głód życia, by z taką siłą pchał w objęcia coraz to kolejnych kobiet i skłaniał do coraz to kolejnych podbojów. I właśnie kobiety zajmują dużą część tej opowieści. Miejsce zajmuje i ta najważniejsza, z którą los rozdzielił go zbyt wcześnie – matka.

Źródło: Fundacja Kamila Maćkowiaka
Foto Joanna Jaros